تکرار کشتارهای “قانا” و مدارس “آنروا” این بار در”مخا” یمن

جنگنده های سعودی با حمله به شهر “المخا” یمن، جنایات رژیم اسرائیل در لبنان و فلسطین را تکرار کردند.

Salehin1438028562f1dafcdfb1e1130229a8e9b838bf43811جنگنده های سعودی با حمله به شهر “المخا” یمن، جنایات رژیم اسرائیل در لبنان و فلسطین را تکرار کردند.

در این بمباران که جمعه شب مورخ ۲/۵/۱۳۹۴ در شهرک مسکونی کارگران و مهندسان شاغل در نیروگاه برق شهر “مخا” ولایت “تعز”، واقع در جنوب غرب کشور یمن صورت گرفت، جنگنده های رژیم سعودی غیرنظامیان و اهالی این شهرک مسکونی را هدف قرار دادند که در نتیجۀ آن بیش ۱۰۰ نفر شهید و ۱۵۰ نفر نیز زخمی شدند. لازم بذکر است که قربانیان اصلی این فاجعه، کودکان و زنان بودند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از منابع یمنی و همچنین سازمان های حقوق بشری ازجمله “هیومن رایتس واچ” و “سازمان عفو بین الملل”، جمعه شب در حالی که کودکان مشغول بازی و تفریح مقابل کافه تریای شهرک بودند جنگنده های رژیم سعودی این نقطه را هدف چند بمب ممنوعۀ خوشه ای قرار دادند که منجر به شهادت تعداد زیادی کودک شد.

در ادامه و پس از آنکه والدین کودکان و نیروهای امدادی برای نجات مجروحان و انتقال اجساد قربانیان در محل حاضر شدند، جنگنده های سعودی مجددا همان نقطه را هدف بمب های خوشه ای خود قرار دادند که عمق فاجعه را چند برابر کرد.

گفتنی است بنا به گزارش سازمان های حقوق بشری، این فاجعه، گسترده ترین کشتار غیرنظامیان از ابتدای تجاوز نظامی عربستان سعودی به یمن بشمار

می آید و علاوه بر واکنش شدید شورای عالی انقلاب یمن، ناظران حقوقی بین المللی مانند “هیومن رایتس واچ”، “عفو بین الملل” و “یونیسف” نیز آن را به شدت محکوم کردند. همچنین ناظران بین المللی این عمل وحشیانۀ رژیم سعودی را تداعی کنندۀ جنایات ضد بشری سال های گذشتۀ رژیم اسرائیل در لبنان و فلسطین و نشانۀ آشکاری دیگر بر ارتباط وثیق رژیم آل سعود و رژیم غاصب اسرائیل در کشتار بی گناهان می دانند.

رژیم اسرائیل در سال های ۱۹۹۶ و ۲۰۰۶ میلادی با بمباران هوایی روستای “قانا” در جنوب لبنان، جمعا بیش از ۱۶۰ غیرنظامی را کشت و بیش از ۲۰۰ نفر را نیز بشدت مجروح کرد که بخش قابل توجهی از قربانیان کودکان و زنان بودند؛ همچنین این رژیم در جنایتی دیگر، اینبار در جریان تجاوز نظامی سال ۲۰۱۴ به نوار غزه، با بمباران مدارس “آژانس امداد واشتغال سازمان ملل متحد برای پناهندگان فلسطینی” (آنروا)، ۱۳۸ دانش آموز فلسطینی را کشت و ۸۱۴ تن دیگر از آنان را مجروح کرد.