توفان شدید ویتنام و فیلیپین را تهدید می‌کند

۴ جدی ۱۳۹۶

توفان شدید فیلیپین که منجر به تلفات و خسارات بسیاری شده است هم اکنون در حال نزدیک شدن به ویتنام است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از رویترز، توفان فیلیپین که منجر به جاری شدن سیل و رانش زمین شده است، تاکنون بیش از 230 کشته برجای گذاشته است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که توفان پس از ویرانی هایی که در فیلیپین برجای گذاشت، هم اکنون به سمت ویتنام در حرکت است؛ به همین دلیل مقامات ویتنام در حال آماده سازی اقدامات لازم برای انتقال یک میلیون نفر از مردم از مناطق پرخطر هستند.

توفان که تلفات و خسارات مالی و جانی فراوانی به مردم فیلیپین در آستانه کریسمس وارد کرد، در اواخر امروز (دوشنبه) وارد ویتنام می‌شود.

کمیته پیشگیری از حوادث ویتنام اعلام کرد 7400 نفر از مردم از مکانهای آسیب پذیر به جایگاه های امن منتقل شده اند. مقامات همچنین آماده انتقال یک میلیون نفر از مردم هستند. مدارس بخش‌های جنوبی ویتنام هم امروز (دوشنبه) در پی هشدار برای تخلیه تعطیل شده است.

ویتنام همانند فیلیپین تاکنون توفان‌های بسیاری را شاهد بوده است. توفان تمبین شانزدهمین توفان بزرگی خواهد بود که در سال جاری میلادی ویتنام را در می نوردد. آمارهای رسمی حاکی از آن است که توفان ها و بلایای طبیعی تاکنون به کشته و ناپدید شدن 390 نفر در این کشور منجر شده است. در سال 2013 هم توفان سهمگین هایان در مرکز فیلیپین حدود 8000 کشته برجای گذاشت و حدود 200 هزار خانواده را آواره کرد.

تلفاتٰ

توفان،

خسارات ،

فیلیپین،

کشته،

ویتنام،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.