تمجید رهبر مسیحیان لبنان از عملیات حزب الله لبنان در قلمون

۱ سرطان ۱۳۹۴

بنابر گزارش خبرنگار ان.تی.وی، پاترياك الراعي (رهبر مسيحيان ماروني لبنان)  خصوصي ضمن ابراز خشنودي از عمليات حزب الله در منطقه قلمون اظهار داشت: “عمليات نظامي حزب الله در منطقه قلمون عليه عناصر تكفيري باعث دور شدن شبح تروريست و ناامني از لبنان و مناطق مسيحي‌نشين شرق و شمال شرق لبنان خواهد گردید.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، وی علاوه کرد تقاضای کمک و مساعدت زيادي از مسيحيان مناطق ياد شده که نشان دهنده نگراني شديد آن‌ها نسبت به تهديد تروريست‌ها می‌باشد به من می‌رسید، ولي متاسفانه ارتش و ساير احزاب مسيحي و لبناني توان ياري رساندن به ساكنين اين مناطق را نداشتند.

نامبرده ضمن انتقاد از برخي از مسئولين مسيحي لبنان خصوصا سمير جعجع كه عمليات حزب‌الله در قلمون را محكوم نمودند بیان داشت:  اظهارات اين افراد در اين مقطع غير‌مسئولانه است و برای خوشایند سعودی و آمریکایی‌ها مطرح شده، جعجع بنابر نقشی که برایش تعیین کرده‌اند مجبور است همواره علیه حزب‌الله موضع بگیرد.

 این درحالی است که  جوانان حزب‌الله با تقديم جان خود در حال دفاع از همه طوائف لبناني چه مسلمان و چه مسيحي مي‌باشند و بر همه ما لبناني‌ها واجب است دست دعا براي آنها بلند كرده و به روح شهدايشان درود بفرستيم.

من به نتايج اين عمليات خوشبين هستم و معتقدم اين عمليات امنيت بيشتر را براي لبنان به دنبال خواهد داشت.

حزب الله،

خشنودی،

عملیات،

لبنان،

مارونی،

مسیحیان،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed