تلفات سنگین داعش در ننگرهار، 100 داعشی در اچین کشته و زخمی شدند

۱ عقرب ۱۳۹۸

مقام های محلی ولایت ننگرهار می گویند که نزدیک به 100 تن از اعضای گروه تروریستی داعش در ولسوالی اچین کشته و زخمی شده اند.

عطاءالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار به خبرگزاری خاورمیانه گفت که این افراد وابسته به داعش در جریان عملیات پاکسازی ولسوالی اچین کشته و زخمی شده اند.

وی اظهار داشت که در این عملیات بیش از 62 عضو گروه تروریستی داعش کشته و 32 تن دیگر زخمی شد که در بین آنها شهروندان خارجی نیز حضور دارند.

خوگیانی افزود که در جریان عملیات پاکسازی ولسوالی اچین، ده تن از نیروهای امنیتی جان باخته و چهار تن دیگر زخم برداشته اند.

بر اساس اظهارات سخنگوی والی ننگرهار، عملیات پاکسازی ولسوالی اچین از نزدیک به یک و نیم ماه پیش آغاز شده و در جریان آن، بخش های زیادی از وجود داعش تصفیه شده است.

خوگیانی اظهار داشت که نیروهای داعش در جریان حضورشان در ولسوالی اچین، بخش عمده ای از خدمات عامه به شمول مکاتب، شفاخانه ها و سرک ها را از بین برده و یا تخریب کرده اند.

گفتنی است که از نزد داعشیان حدود 300 حلقه ماین نیز در جریان عملیات کشف و خنثی شده است.

به همین منظور شاه محمود میاخیل، والی ننگرهار و عبدالهادی ترین، فرمانده قول اردوی سیلاب همراه با شماری از مقام های دیگر محلی این ولایت به ولسوالی اچین رفته اند.

اچین

داعش

ننگرهار


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.