تلاش دوباره رحمانی برای ریاست مجلس نمایندگان

24 ژوئن 2019

نتیجه انتخابات دور گذشته ریاست مجلس نمایندگان با اکثریت آرا باطل شده و هئیت موقت اداری اعلام کرد که میررحمان رحمانی در دور تازه نیز می تواند نامزد شود.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، در انتخابات امروز (3سرطان) مجلس نمایندگان بر سر «رای جنجالی»، بیشتر نمایندگان بر باطل شدن آن رای دادند.

در این رایگیری که 229 نماینده حضور داشت، 90 تن آن رای را تائید کرد و 120 تن دیگر بر باطل شدن آن رای دادند که به این ترتیب رای جنجالی «برگه رایدهی نقطه دار» باطل شده و نتایج دور اول نیز از بین رفت.

بعد از این رایگیری، نمایندگان، «ملک قیس» را به عنوان رئیس موقت برای برگزاری انتخابات ریاست مجلس، تعیین کردند.

انتخابات دور تازه ریاست مجلس نمایندگان قرار است فردا «سه شنبه 4سرطان» برگزار شود و هیئت موقت اداری اعلام کرد که میررحمان رحمانی در این دور هم می تواند نامزد باشد.

پیش از این و در رایگیری دور اول، میررحمان رحمانی 123 رای کسب کرده و کمال ناصر اصولی نیز 55 رای از آن خود کرد و رئیس موقت آن زمان نیز آقای رحمانی را به عنوان رئیس معرفی کرد؛ اما این فیصله با جنجال های زیادی روبرو شد.

یک رأی جنجالی «نقطه دار»، به نفع میررحمان رحمانی استفاده شده بود و جنجال ها بر سر آن تا درگیری های فیزیکی نمایندگان نیز پیش رفت و حتی میز ریاست از سوی هواداران کمال ناصر اصولی شکسته شد.

خبرهای مرتبط:

افغانستان

انتخابات

رحمانی

ریاست

مجلس نمایندگان


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.