تلاش برای آسان شدن آدرس یابی در کابل

شهرداری کابل برای آسان شدن آدرس یابی در پایتخت، برنامه نامگذاری کوچه ها، سرک ها و جاده و نصب پلیت منازل را آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، شهرداری کابل این برنامه را در دو بخش آغاز کرده و قرار است که در تمام نواحی پایتخت عملی بسازد.

در شرایط فعلی پیدا کردن آدرس در شهر پرنفوذ و بعضا «بی نقشه» کابل، برای اکثر مردم سخت است.

شهرداری کابل اعلام کرده است که برای حل این مشکل، برنامه آدرس یابی در سطح شهر را آغاز کرده است و به تازگی کار نصب پلیت های درب منزل ها آغاز یافته است.

منبع می گوید که این برنامه در تمامی نواحی شهر ادامه می یابد و به بعد از آن لوحه های سر سرک ها و چهارراه ها نیز صورت می گیرد.

به گفته شهرداری کابل، کار نصب پایه ها برای نصب لوحه های سرک و چهارراهی ها در شماری از نواحی صورت گرفته و تا چند روز آینده کار نصب لوحه ها نیز خاتمه می یابد.

شهرداری کابل می گوید که شمارۀ سرک و ناحیه در چهارراهی‌ ها به دو زبان ملی کشور و زبان انگلیسی نصب خواهد شد که از این طریق برای شهروندان کابل در راستای آدرس یابی، مکان ‌های مورد نظر، سهولت ‌های شهری فراهم خواهد شد.

بر اساس معلومات، از شماره ۱ الی ۱۲۵۰ در هر گذر، خانه‌ ها شماره گذاری شده که یک سمت کوچه دارای اعداد تاق و سمت دیگر آن اعداد جفت خواهد بود.

طبق این برنامه، کوچه‌ های گذرها و محلاتی که قبلاً نامگذاری گردیده، به حالت اولی خود باقی مانده و در سطح هر ناحیه، نام یک کوچه صرف یک بار تکرار می ‌گردد.

برنامه آدرس یابی شهر کابل در دو فاز بوده که فاز اول: نامگذاری جاده ها، سرک ها و کوچه ها میباشد و فاز دوم شامل نصب پلیت های منازل یا لوحه های درب منزل های رهایشی میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *