تظاهرات گسترده مردمی در چند شهر بزرگ پاکستان

۱۱ دلو ۱۳۹۳

هزاران تن از شيعیان در پاکستان امروز شنبه (۱۱ دلو) در کراچی و سایر شهر های بزرگ اين کشور تظاهرات کردند و اعتراض خود را به بمب‌گذاری اخير در يک مسجد در منطقه شکارپور ایالت سند نشان دادند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، در انفجار روز جمعه در داخل مسجدی در شکارپور ۶۱ تن از نمازگزاران کشته و بیش از ۵۰ تن دیگر زخمی شدند.

مقام های پوليس پاکستان اعلام کرده که يک فرد انتحاری، بمب همراه خود را در وسط مسجد شيعيان و بعد از پايان نماز جمعه منفجر کرد.

اين حادثه در منطقه شکارپور ايالت سند، جايی حدود ۴۷۰ کيلومتری شمال کراچی، بزرگ‌ترين شهر پاکستان رخ داد.

يکه گروه شبه نظامی سنی به نام «جندالله» که سال گذشته بيعت خود را با گروه “داعش” اعلام کرد، مسئوليت اين انفجار را بر عهده گرفته است.

در همین حال هزاران شيعه در کراچی و شکارپور امروز در جريان خاکسپاری قربانيان در کراچی، شکارپور و همچنان در شهرهای اسلام آباد، لاهور و کویته تظاهرات کردند و خواهان به محاکمه کشاندن عاملان این رویداد خونین شدند.

نواز شريف، نخست وزير پاکستان گفته که تمام اين کشور عزادار حادثه روز جمعه است اما تاکيد کرده که اين اتفاق، دولت او را در مبارزه با تروريسم مصمم‌تر می‌کند.

شيعيان پاکستان معمولا هدف حملات مرگبار گروه‌های مسلح سنی مانند لشکر جنگُوی قرار می‌گيرند چنانچه در دو سال گذشته حدود ۱۰۰۰ شيعه بر اثر اين حملات در پاکستان کشته شده‌اند.

پاکستان

تروریسم

تظهارات

شیعه


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.