تظاهرات “ضد تقلب” به حمایت از داکترعبدالله در کابل

۳۱ جوزا ۱۳۹۳

صدها تن از طرفداران تیم اصلاحات و همگرایی به رهبری داکتر عبدالله عبدالله كانديداي پیشتاز انتخابات رياست جمهوري، ازصبح امروز (شنبه 31 جوزا)  در كابل دست به تظاهرات زده اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، چنین تظاهراتی از سوی  طرفداران عبدالله عبدالله روز پنجشنبه نیز صورت گرفته بود اما در تظاهرات امروز کابل صدا ها تن با شعار های مرگ بر متقلبین به جاده های عمومی غرب شهر کابل ریخته و عليه كميسيون مستقل انتخابات شعار دادند.

داکترعبدالله عبدالله بر اين باور است كه در دور دوم انتخابات رياست جمهوري کشور تقلب گسترده ای شده است و او خواهان متوقف شدن روند شمارش آراء نیز شده و ناظرین خود را از کمیسیون اخراج کرده است در حالیکه کمیسیون همچنان به کار خود ادامه داده می دهد.

در همین حال صدها تن از شهرواندان غرب شهر کابل به حمایت از عبدالله و برضد تقلب دست به تظاهرات زده و این حرکت از ساحه پل سوخته آغازو به طرف چهارراهی دهمزنگ مرکزشهر ادامه دارد.

همچنین صدها تن از طرفداران داکتر عبدالله در شمال کابل نیز دست به تظاهرات زده اند.

شماری از مردم با پرپا کردن خیمه ها در جاده های عمومی از جمله در ساحه دهمزنگ شهر کابل؛ خواهان رسیدگی به وضعیت کنونی کشور شده اند.

با این حال دها تن از نیروهای پولیس ملی برای تامین امنیت شهروندان در چهارراهی ها و جاده عمومی شهر جابجا شده اند و جاده عمومی پل سوخته الی دهمزنگ به صورت کلی به روی ترافیک مسدود شده است.

تظامهرات

عبدالله

کابل

مردم


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.