تصویب ساخت 1500 واحد مسکونی در قدس

30 اکتبر 2013

 برپایه یک گزارش، رژیم اسرائیل در نظر دارد ۱۵۰۰ واحد مسکونی غیرقانونی جدید در شرق قدس (اورشلیم) بسازد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از رادیو ارتش تل‌آویو امروز چهارشنبه (۸ عقرب)، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و گیدئون سعر، وزیر کشور این رژیم توسعه‌ء واحدهای مسکونی غیرقانونی در شهرکی به نام رمات شلومو در شرق قدس (اورشلیم) را تصویب کرده‌اند.

رژیم اسرائیل همچنین روز چهارشنبه به عنوان بخشی از توافق خود برای از سرگیری مذاکرات با تشکیلات خودگردان فلسطین ۲۶ زندانی فلسطینی را آزاد کرد.

یکی از مقامات رژیم اسرائیل هفته پیش مدعی شد که این اقدام به توافق با تشکيلات خودگردان فلسطين در ازای ادامه شهرک‌سازی ها در سرزمين‌های اشغالی مرتبط است، در واکنش به این اظهارات، تشکيلات خودگردان فلسطين ضمن رد اين ادعا گفت که فعاليت‌های مربوط به شهرک‌سازی مذاکراتی را که پس از یک وقفه سه ساله در ماه جولای از سر گرفته شد را به شکلی جدی تهديد می‌کند.

حضور و ادامه توسعه ‌شهرک‌های اسرائیلی در فلسطین اشغالی یکی از موانع اصلی تلاش‌های انجام شده برای برقراری صلح در خاورمیانه بوده است.

رژیم اسرائیل به سبب سیاست‌های توسعه‌طلبانه خود مورد انتقادهای شدید جامعه بین‌المللی، از جمله هم‌پیمانان خود قرار گرفته است، با وجود این، رژیم تل‌آویو از پذیرفتن درخواست‌ها برای متوقف ساختن فعالیت‌های غیرقانونی شهرک‌سازی خود سرباز می‌زند.

بيش از نيم ميليون اسرائيلی در بيش از ۱۲۰ شهرک‌يهودی‌نشين که اسرائيل بعد از جنگ ۱۹۶۷ و اشغال سرزمين‌های فلسطينی در کرانه باختری و شرق بيت‌المقدس ساخته است، سکنی گزيده‌اند.

سازمان ملل و بسياری از کشورهای جهان، اين شهرک‌های اسرائيلی را غيرقانونی می‌دانند چرا که اين شهرک‌ها در مناطق اشغال شده توسط اسرائيل در جنگ ۱۹۶۷ ساخته شده است و براساس کنوانسيون ژنو، هر گونه ساخت و سازی در مناطق اشغال شده ممنوع است.

اسرائیل

اعمار

شهر

قدس


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.