تشدید حملات جیش الفتح به فوعه و کفریای شیعه نشین

۳۱ سنبله ۱۳۹۴

12021878_960279614033159_36321118_nسرانجام با رسیدن کاروان کمکی نیروهای گروه جندالاقصی به شهر ادلب شمال سوريه به هدف حمله کردن به دو شهرک شیعه نشین فوعه و كفريا این کاروان با گروهای جبه النصره و احرار الشام والجيش الاسلامي به اضافه هزاران تروریست از شيشان و اوزبک دیشب شب شنبه حمله ی گسترده ای به این دو شهرک از دو محور صواغیه( شمال شرقی) و دیرالرغب(جنوب غربی ) به مواضع رزمندگان مقاومت اسلامی مردم این دو شهرک اغاز شده..

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، بارانی از راکتهای دست ساز فیل و عمر و توپهای جهنم بر سر مدافعین فرود میاید.. در همین حال تا حال ۹ حمله انتحاری با نفربر و تانک به مواضع رزمندگان گزارش شده..

ﭼﻬﺎﺭﺻﺪ ﺷﺒﻪ اﻧﺘﺤﺎﺭﻱ ﺑﻪ ﻫﻤﺮاﻩ ﻫﺸﺖ اﻧﺘﺤﺎﺭﻱ ﻛﻨﻨﺪﻩ.

اﻳﻦ ﺗﺎﻛﺘﻴﻚ ﺩاﻋﺸ است ﻛﻪ فعلا اﻟﻨﺼﺮﻩ از آن اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﻲ ﻛﻨد. ﺣﺠﻢ اﻧﺒﻮﻫﻲ اﺯ اﻧﺘﺤﺎﺭﻳﻬﺎ.

از طرف مقابل مدافعان شهرک الفوعة وكفريا موفق شدن با منفجر کردن ۳ تانک و ۵ تا از موترهای انتحاری و یک نفر بر قبل از ورود به شهر فوعه و اسیر کردن ۱۰ نفر و کشتن دهها تن از تروریستهای جبهة النصره.

شب شنبه بود ﭘﺮﺗﺎﺏ ﻫﺎﻱ ﭼﻴﻨﻲ ﻫﻮاﭘﻴﻤا هاﻱ ﺳﻮﺭﻱ ﺭا ﻣﺠﺒﻮﺭ ﺑﻪ ﺩﻭﺭ ﺷﺪﻥ اﺯ ﻣﻨﻂﻘﻪ ﻛﺮﺩﻥ. . ﺑﻪ ﻧﻘﻞ اﺯ ﻣﺪاﻓﻌﻴﻦ ﻋﻨﻮاﻥ ﺷﺪﻩ ﻛﻪﭼﻬﺎﺭاﻧﺘﺤﺎﺭﻱ ﻫﺎ ﺭا ﻗﺒﻞ اﺯ ﺭﺳﻴﺪﻥ ﺑﻪ ﻫﺪﻑ ﺯﺩﻥ.

در یک گزارش اولیه از دیشب تاحالا بیشتر از هزار و چهارصد ﮔﻠﻮﻟﻪ ﺗﻮﭖ و ﺧﻤﭙﺎﺭﻩ ﺑﻪ مرم این ﺩﻭ ﺷﻬﺮﻙ ﺷﻠﻴﻚ ﺷﺪﻩ و سبب شهید شدن سی و دو نفر و بيشتر از هشتاد نفر زخمی و همچنین زیر آوار ماندن چند خانواده شد.این حملات سنگین وحشیانه به مردم مظلومه این دو شهرک همچنان ادامه دارد.

أسمای شهداء امروز…

۱ .صبحي قاسم طربيخ…

۲ محمد يحيى الحسن..

۳ إبراهيم جواد علوش..

۴ حسين فاضل بوش..

۵ رغد يوسف الحسين…

۶ سليمان عبد الله سليمان…

۷ محمد احمد ياسين..

۸ ماهر محمد علي عيد..

۹ حسين الشيخ ..

۱۰ احمد محمدحلاق…

۱۱ محمد اسماعيل كردي..

۱۲ زاكي احمد زين الدين..

۱۳ عبدالرزاق خضير…

۱۴ مالك قرباش..

۱۵ مهدي ناصيف جمال الدين…

۱۶ سميركرمبي..

۱۷ حسن ياسين زين العابدين..

۱۸.قاسم حسين طربيخ-طفل..

۱۹ هادي حسين طربيخ-طفل…

۲۰ مهدي حسين طربيخ..

۲۱ . علي عبد الله كريم ..

  1. يوسف أحمد حجازي
  2. أحمد توفيق الحسين.
  3. فوزي سليمان .
  4. أسعد محمود الحسين..

۲۶ .زهراء حج موسى

  1. سحر أحمد سعيد .

.۲۸ . أحمد ابراهيم حج موسى.

۲۹.زين حج موسى .

  1. مريم حج موسى .
  2. لانه حج موسى .

۳۲.محمد إبراهيم عيد..

لازم به ذکر است در حال حاضر کمبود مواد غذایی و دارویی، شهرهای «فوعه» و «کفریا» را در معرض وقوع یک فاجعه انسانی بزرگ قرار داده است. تروریست های تکفیری تمامی راه های امداد رسانی به مردم ساکن این شهرها را مسدود کرده و اجازه ورود هیچگونه مواد غذایی و دارویی به آن را نمی دهند.

بنا بر اعلام مراکز پزشکی و رسانه ای مستقر در این دو شهر ، بیش از ۴۰ هزار نفر از ساکنان این دو شهر شیعه نشین با اتمام مواد غذایی و دارویی موجود در شهر در معرض مرگ حتمی قرار دارند. صدها بیمار محتاج به درمانهای پزشکی و مصرف دارو از یک ماه پیش تا کنون هیچگونه دسترسی به امکانات پزشکی مورد نیازشان ندارند.

لازم بذكر است فوعه و كفريا در فاصله ۳۰ كيلومتر از مرز تركيه قرار دارند، و از حدود ۶ ماه قبل بدنبال سقوط شهر ادلب، تحت محاصره كامل گروه های تکفیری که از طرف ترکیه حمایت میشوند قرار گرفته است، و با توجه به وضعیت فعلی اگر اقدامی صورت نگیرد، شاهد کشتار جمعی بیش از ۴۰ هزار نفر توسط این گروهای تروریستی در آینده نه چندان دور خواهیم بود.

جیش ،

حملات

شیعه نشین،

فوعه ،

کفریای ،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed