سرطان ۲۳, ۱۳۹۹

ترک خانه های مسکونی به دلیل ناامنی ها در ننگرهار

نا امنی ها در ولایت ننگرهار باعث شده تا باشندگان چهار ولسوالی  این ولایت وادار به ترک خانه های مسکونی به طور  اجباری شوند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، مردم ملکی  در ولایت ننگرهار، وضعيت امنيتی را  در برخی از ولسوالی های اين ولايت را، نگران كننده می دانند و از مقامات امنیتی خواسته اند  که هرچه زود تر در این راستا اقدام جدی نمایند.

آنان می گويند كه  شماری زیادی از ساكنان ولسوالي های “بتي كوت”، “هسكه مينه”، “مهمند” و”خوگيانی” اين ولايت، به دليل نا امنی ها خانه های شان را ترک کرده  به شهر “جلال آباد” و يا به پاكستان كوچ كرده اند.

گفته می شود که صدها تن از باشندگان این ولسوالی ها مجبور به ترک خانه های شان شده اند.

ساكنان اين ولسوالي ها، نيروهای امنيتی را متهم می كنند كه در چهار ديواری ساختمان ولسوالی ها قرار دارند؛ اما در تمامی مناطق، افراد مسلح غير مسؤول حاكميت می كنند.

يك عضو شورای ولايتی ننگرهار به رسانه ها گفته است  که در گذشته، هيچگونه هراسی از ناامنی در ولسوالی های اين ولايت وجود نداشت؛ اما اخيراً امنيت در شماری از ولسوالی های ننگرهار، نگران كننده است.

“ذبیح الله زمری”، عضور شورای ولایتی ننگرهار افزوده است که به دليل ترس از مخالفان مسلح دولت، نماز جنازه‌ی سربازان در اين ولسوالي خوانده نمي شود.

آقای زمری تأکید کرده است که بیشتر قضایای حقوقی، از سوی طالبان فیصله می شود.

در همین حال،  مسؤولان محلی، ولایت ننگرهار، با رد اين نگرانی گفته اند که امنيت در این ولايت، از چندی به این سو بهبود يافته است.

مسؤولان امنيتی وجود نا امنی در ولسوالی هاي ولايت ننگرهار را رد مي كنند.

“احمد ضيا عبدالزی”، سخنگوی والی ننگرهار گفته است که از چندی به اينسو، امنيت در ولايت ننگرهار بهبود يافته و مشكل نا امنی وجود ندارد.

پيش از اين، برخی از اعضای شورای ولايتی ننگرهار، به دليل بی كفايتی مسؤولان امنيتی در درگيری با مخالفان مسلح در ولسوالی “شيرزاد” خواهان به تعليق درآوردن وظايف اين مسؤولان شده بودند.

در آن درگيری كه در دوازدهم ماه روان رخ داد، ده ها پوليس كشته شماری دیگر زخمی شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *