ترکیه محور اصلی تجهیز تروریست ها و طراح سونامی مهاجرت به اروپا

۱۹ دلو ۱۳۹۴

12659639_1024072364320550_221737302_n

یک نماینده پارلمان اروپا اعلام کرد به تازگی اسنادی به دست آمده که کمک ‌رسانی و حمایت ترکیه از گروه‌های تروریستی در سوریه و داعش را تایید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از پایگاه خبری “AWD NEWS” خانم “کاتا پیری” نماینده پارلمان اروپا وعضو گروه دوستی پارلمان اروپا و ترکیه در مصاحبه با پایگاه خبری “لوبلاگ” اظهار داشت: خرید نفت داعش توسط ترکیه موضوعی کاملا جدی است؛ ارگانهای اطلاعاتی ترکیه نقش محوری در طراحی و ایجاد سونامی مهاجرت آوارگان سوری به اروپا داشته و عملا امنیت ملی اروپا را مخدوش کرده است .

پارلمان اروپا از این مسائل به سادگی عبور نخواهد کرد و ترکیه باید در این زمینه پاسخگو باشد .

این نماینده پارلمان اروپا در ادامه افزود: روند پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا با مشکلات بسیار جدی روبرو شده و این موضوع تقریبا به امری غیرممکن مبدل شده است .

بر اساس همین گزارش، پایگاه خبری لوبلاگ در مصاحبه دیگری که با سجاد کریم عضو دیگر گروه دوستی پارلمان اروپا و ترکیه و مشهور به لابی سعودی در اروپا انجام داده است ضمن تایید اظهارات کاتا پیری در خصوصا نقش محوری ترکیه در تجهیز گروه‌های افراطی و تروریست در سوریه، به نقل از وی نوشت: پارلمان اروپا مقامات ترکیه و حزب عدالت و توسعه را مورد پیگیرد قانونی قرار خواهد داد و خواستار سخت‌گیری اعضای اتحادیه اروپا در اعطای ویزا به اتباع ترک به علت امکان بروز حوادث تروریستی خواهد شد.

پارلمان

ترکیه

داعش

سونامی

عضو

کاتا پیری


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed