ترور بشار اسد خنثی شد

روزنامه الدیار لبنان در گزارشی نوشت:دستگاه استخباراتی اردن تلاش برای ترور”بشار اسد” را کشف کرده وآن را به اطلاع دستگاه استخباراتی سوریه رسانده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه – این روزنامه اظهار داشت:  روز دوشنبه   گروه های افراطی در صدد استفاده از پدافندی قابل حمل که از قطر برای حمله موشکی در سطح “زمین به هوا” به هواپیمای حامل رئیس سوریه در خلال نزدیک شدن وی به میدان هوایی لاذقیه را داشتند.

براساس گزارش روزنامه الدیار دو تن از کارکنان میدان هوایی نظامی “المزه” در نزدیکی دمشق در پی اجرای این عملیات در هنگام پرواز هواپیمای “بشار اسد” بودند.

این روزنامه ادامه داد :  افراد مسلح افراطی وابسته به “جبهه النصره وتعدادی از افسران گریخته از نیروهای مسلح سوریه  به دنبال اجرای عملیات ترور در هنگام پایین آمدن هواپیمای حامل “بشار اسد” تا ارتفاع ۱۵۰ متری بوسیله راکت  بودند.

در همین حال برخی دیگر از افرد وابسته به گروه های تروریستی افراطی در لاذقیه که در جریان این عملیات بودند اعلام کردند گروهی ۹ نفره به دنبال اجرای عملیات ترور “بشار اسد” در هنگام تعطیلات آخر هفته رئیس جمهور سوریه در شهر “الواقعه” در نزدیکی دریای مدیترانه بودند که نقشه آنها خنثی شد.

روزنامه “الدیار” لبنان در پایان از احتمال دست داشتن ادارات استخبارات “قطر وترکیه” در پس پرده این عملیات نافرجام ترور خبر داد.

Author

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *