“ترامپ کشورهای آفریقایی را به توالت تشبیه کرد”

یک سناتور آمریکایی تاکید کرد که به گوش‌های خود شنیده است که ترامپ دقیقأ کشورهای آفریقایی را به توالت تشبیه کرده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از ای‌بی‌سی‌نیوز ، در پی افزایش واکنش‌های تند به اظهارنظر توهین‌آمیز ترامپ درباره کشورهای آفریقایی که آن‌ها را به «توالت» تشبیه کرده بود و انکار آتی ترامپ در خصوص اینکه اصلا چنین اصطلاحی را به‌کار نبرده  است؛ سناتور «دیک دِربین» در گفتگو با خبرنگاران در شیکاگو گفت که خودش شاهد ایراد این سخنان از سوی ترامپ طی نشست دوحزبی برگزار شده در روز پنجشنبه در کاخ سفید در خصوص موضوع مهاجران بوده است.

دِربین به خبرنگاران گفت که رئیس جمهوری در جریان گفتگو در خصوص مسئله وضعیت تحت‌حمایت هائیتی‌ها و السالوادوری‌ها، این سئوال را مطرح کرد آیا به تعدادی بیشتری از هائیتی‌ها نیاز داریم؟

به گفته این سناتور آمریکایی؛ سپس وی (ترامپ) ادامه داد و به توصیف مهاجران آفریقایی پرداخت که براساس معیارهای سیاست‌های دوحزبی مورد حمایت قرار گرفته‌اند. این موقع بود که وی از این عبارات زشت و مبتذل استفاده کرد و کشورهایی که مهاجران از آن‌ها آمده‌اند را “توالت” خواند.

سناتور دِربین به خبرنگارن گفت: این دقیقا لغتی بود که از سوی رئیس جمهوری استفاده شده است. نه تنها یک بار، بلکه به صورت مکرر. این ماهیت گفتگو و محاوره بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *