ترامپ: داعش را به مدت 30 روز نابود میکنم

۱۸ سنبله ۱۳۹۵

دونالد ترامپ کاندیدای حزب جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا، مدعی شد که در صورت پیروزی در انتخابات فقط به مدت 30 روز نخست ریاست جمهوری خود داعش را نابود خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، دونالد ترامپ، در جریان یک سخنرانی در فیلادلفیا گفت: ارتش آمریکا را در تمام عرصه ها گسترش داده و تعداد سربازان، کاپیتان ها، طیاره ها و کشتی‌های جنگی آمریکا افزایش خواهم داد.

ترامپ یکی منتقدان سرسخت سیاست خارجی دولت باراک اوباما است و دولت وی را در مقابله با دشمنان واشنگتن در جهان ضعیف می‌داند.

این نامزد جمهوریخواه، همچنین هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات را فاقد توانایی‌های لازم برای مقابله با این دشمنان و مشخصا، گروه‌های افراطی معرفی کرده می گوید: کلینتون کسی است که در ناامنی های خاورمیانه نقش بارزی را بازی کرده و یکی از کسانی است که داعش را بوجود آورده است.

دونالد ترامپ، در بخشی از سخنرانی خود مدعی شد که برای نابودی داعش نقشه‌ای را آماده کرده که بر مبنای آن، در ۳۰ روز نخست ریاست‌جمهوری خود گروه داعش را کاملا از بین خواهد برد.

بر اساس گزارش بی.بی.سی، او افزود، بودجه لازم برای اجرای این نقشه را از صرفه‌جویی در هزینه‌های دولتی، کاهش تعداد کارکنان دولت فدرال و جمع‌آوری مالیات‌های معوقه تأمین خواهد کرد.

ترامپ همچنین تأکید کرد، به دنبال آن است تا تمام متحدان آمریکا در پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به تعهدات خود مبنی بر اختصاص دو درصد از درآمد ملی‌شان به بودجه نظامی عمل کنند.

آمریکا،

ترامپ،

داعش،

نابود،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

7 Comment