ترامپ احتمالا روز چهار شنبه قدس را پایتخت رژیم اسرائیل اعلام میکند

۱۱ قوس ۱۳۹۶

یکی از مقامات مسئول دولت آمریکا اعلام کرد ترامپ تصمیم دارد روز چهار شنبه قدم را بعنوان پایتخت رژیم اسرائیل اعلام کند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از تسنيم، خبرگزاری رويترز به نقل از يک مقام بلندپایه در دولت آمريکا، که از افشای نامش خود داری کرد نوشت: قرار است ترامپ روز چهارشنبه سخنرانی کند و احتمالا در اين سخنرانی قدس را پايتخت اسرائيل اعلام خواهد کرد.

برخی مسئولان گفتند که ترامپ با وجود اينکه در حال بررسی اعلام قدس به عنوان پايتخت اسرائيل است، اما انتظار می‌رود که انتقال سفارت آمريکا به قدس از تل‌آويو را به تعويق بيندازد.

از سوی ديگر خبرگزاری آسوشيتد پرس به نقل از منابعی که آن‌ها را آگاه ناميده، اعلام کرد: ترامپ قصد دارد وعده خود در خصوص انتقال سفارت آمريکا به قدس را عملی کند، اما او اين نکته را در نظر می‌گيرد که انتقال سفارت به قدس، تحقق صلح بين اسرائيل و فلسطينی‌ها را پيچيده می‌کند.

اين در حالی است که برخی منابع در دولت آمريکا گفتند که احتمالا «مايک پنس» معاون ترامپ طی سفر خود به سرزمين‌های اشغالی که اواسط دسامبر صورت می‌گيرد، قدس را پايتخت اسرائيل اعلام کند.

پنس روز سه‌شنبه گذشته گفته بود که ترامپ در حال حاضر به چگونگی و زمان انتقال سفارت به قدس می‌انديشد و اين در حالی است که سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفيد گفت: هنوز برای سخن گفتن در خصوص تصميم‌گيری نهايی در اين زمينه، زود است.

ناظران معتقدند که چنين اقدامی از سوی ترامپ، تلاش‌ها برای تحقق صلح بين اسرائيل و فلسطين را که از سوی «جاريد کوشنر» داماد و مشاور وی در حال انجام است، با شکست مواجه می‌کند.

ترامپ در جريان کارزار انتخاباتی خود، سال گذشته وعده انتقال سفارت آمريکا از تل‌آويو به قدس اشغالی را داده بود ولی ترامپ در جون گذشته اين اقدام را برای اجتناب از تشديد تنش در خاورميانه به تعويق انداخت.

اسرائیل،

امریکاٰ،

پایتخت،

ترامپ،

قدس،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.