ترامپ: آمریکا مداخله های خارجی اش را متوقف خواهد ساخت

رئیس جمهور منتخب آمریکا طی سخنرانی خود بامداد امروز شنبه در شهر «اورلاندو» در ایالت فلوریدا گفته است که آمریکا دست از مداخله های خارجی خواهد کشید.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از فارس، دونالد ترامپ در این سخنرانی گفت: سیاست خارجی ما باید به سمت و سوی جدید سوق داده شود. سیاست خارجی آمریکا دچار مشکل است. در حالیکه ما ۶ تریلیون دالر در خاورمیانه هزینه کرده‌ایم آنجا فعلا در بدترین وضعیت نسبت به هر زمان دیگر قرار دارد.

ترامپ افزود: ببینید که فاجعه ای در خاورمیانه رخ داده است؛ ۶ تریلیون دالر هزینه اکرده ایم، اما چه اتفاقاتی میافتد مرگ و وحشت!

رئیس‌جمهور منتخب آمریکا با تکرار وعده خود برای ایجاد «مناطق امن» در سوریه گفت: و ما از دولت (سوریه) می‌خواهیم که هزینه این مناطق امن را بپردازد.

ترامپ سپس به مسائل داخلی پرداخت و با بیان اینکه قصد بازسازی زیرساخت‌های آمریکا را دارد گفت: به جای ساختن کشورهای خارجی، کشور خودمان را خواهیم ساخت.

وی گفت: «برای مدت‌های مدید، ما از یک مداخله بی‌پروا به سمت مداخله در کشورهایی رفته‌ایم که حتی اسمش به گوش شما نخورده است. این دیوانگی است و باید متوقف شود.

ترامپ در ادامه اضافه کرد: دولت ترامپ روی امنیت ملی ایالات متحده آمریکا تمرکز خواهد کرد و این به معنی نابود کردن فوری داعش و شکست تروریسم رادیکال اسلامی است.

ترامپ همچنین گفت که آمریکا را در برابر تروریسم محافظت خواهد کرد. وی گفت: بگذارید این را تا آنجا که ممکن است واضح بگویم: من تروریسم اسلامی رادیکال را از کشورمان بیرون خواهم کرد.

ترامپ گفت انجام این کار، جلوگیری از ورود مهاجران از کشورهایی که امکان بررسی پیش‌زمینه شهروندانشان وجود ندارد را شامل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *