اسد ۲۲, ۱۳۹۹

تحریم فرهنگی رژیم اسرائیل، توسط هنرمندان انگلیسی

حدود ۷۰۰هنرمند و فعال فرهنگی انگلیسی با ابراز انزجار نسبت به جنایات رژیم اشغالگر قدس علیه ملت فلسطین اعلام کردند

حدود ۷۰۰هنرمند و فعال فرهنگی انگلیسی با ابراز انزجار نسبت به جنایات رژیم اشغالگر قدس علیه ملت فلسطین اعلام کردند که دیگر هیچگونه همکاری فرهنگی و حرفه ای با رژیم اسرائیل و نهادهای مرتبط با آن نخواهند داشت.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، در تعهدنامه مشترک این هنرمندان که در روزنامه گاردین و نیز تارنمای کارزار تبلیغاتی (کمپین) ‘هنرمندان برای فلسطین و انگلیس’، منتشر شده، آمده است: ‘ما قبول کرده ایم که هیچگونه فعالیت و همکاری حرفه ای با اسراییل و یا با موسساتی که مرتبط با آن می باشد، نداشته باشیم.’

هنرمندان انگلیسی در این تعهدنامه عنوان کرده اند: اسراییل از زمان جنگ غزه در تابستان گذشته تاکنون، با حملات مستمر به زمین های مردم فلسطین، هیچ احترامی به معیشت آنان و حق حیات سیاسی شان نگذاشته است.

این هنرمندان با اشاره به گزارش یک گروه مدنی حقوق بشری می افزایند: حمله تابستان گذشته به غزه یکی از بی رحمانه ترین و خونین ترین اقدامات صورت گرفته در تاریخ اشغال فلسطین بوده است و هم اینک فلسطین بسوی یک فاجعه انسانی می رود .

در حملات وحشیانه رژیم اسرائیل علیه غزه در تابستان گذشته، نزدیک به ۲ هزار و ۲۰۰ فلسطینی عمدتا غیرنظامی به شهادت رسیدند و بیش از ۱۰۰ هزار نفر نیز بی خانمان شدند.

هنرمندان انگلیسی عنوان کردند: اسراییل همچنین در حال جنگ و ستیزعلیه موسسات فرهنگی فلسطینی ها بوده و مانع از حرکت آزاد فعالان فرهنگی فلسطینی می شود.

این هنرمندان هشدار دادند که رژیم اسرائیل در این راستا همچنین بدنبال تسلط فرهنگی اش بر کرانه باختری و سایر مناطق سرزمین های اشغالی است.

هنرمندان انگلیسی به اشاره به تحریم رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی توسط هنرمندان آزادی خواه جهان در آن زمان، عنوان کردند: ‘ ما نیز به تل آویو، ‘نتانیاهو’، ‘اشکلون’ یا ‘آریل’ اعلام می کنیم تا زمانی که اسراییل به قوانین بین المللی احترام نگذارد و به ظلم و ستم استعماری اش علیه فلسطینی ها پایان نبخشد، دیگرهیچ موسیقی در اسراییل نخواهیم نواخت، هیچ جایزه ی را از آن نمی پذیریم، در هیچ نمایشگاه، فستیوال و یا کنفرانس، اجرای برنامه هنری یا کارگاه های آموزشی (در سرزمین های اشغالی)، شرکت نخواهیم کرد.

‘جیمی مک گاون’ از برنامه نویسان و کارگردانان مطرح تلویزیونی انگلیس، ‘پیتر کاسمینسکی’ نویسنده و کارگردان ، ‘میکی لیچ’ نویسنده و کارگردان تلویزیونی و سینمایی، ‘ بریان اینو’ موسیقی دان، ‘ماریام مارگولیس’ از بازیگران و گویندگان زن، ‘خالد عبدالله’ هنرمند مشهور مصری تبار، ‘ لیلا سنسور’ بنیانگذار نهاد مدنی بنیاد حفظ میراث فرهنگی بیت الحم از جمله هنرمندانی و فعالان فرهنگی هستند که این تعهد نامه را امضا کرده اند.

‘میخاییل رادفورد’ کارگردان و سنایورنویس یهودی نیز از جمله افرادی است که این تعهدنامه را امضا کرده و گفته است علت این اقدام ‘یهودی بودنش’ و دفاع از مردمی است که از سوی ‘رژیم فریبکار اسراییل’ تحت فشار و آزار قرار گرفته و آواره شده اند.

وی در بیانیه ای که بر روی تارنمای کارزار تبلیغاتی ‘ هنرمندان برای فلسطین و انگلیس ‘ منتشر کرده، تصریح کرده است: رژیم اسراییل براساس دروغ بنیاد شده و نیاز است به مردمی که قربانی این رژیم شده اند، کمک کرد.

این حرکت گسترده فرهنگی توسط کارزار تبلیغاتی ( کمپین) ‘ هنرمندان برای فلسطین و انگلیس’ که شبکه ای ازهنرمندان، فعالان و دست اندکاران فرهنگی انگلیسی حامی مردم فلسطین هستند، پایه گذاری شده است.

این کارزار تبلیغاتی شامگاه شنبه گفت که از زمان شروع این ابتکار و حرکت ضد اسرائیلی از روز جمعه گذشته، تاکنون نزدیک به هفتصد نفر به این حرکت پیوسته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *