تجهیزات نظامی امریکا به طالبان مسلح به فروش می‌سد!

13 ژانویه 2017

جان سپکو رئیس اداره بازرسی امریکا در امور بازسازی افغانستان در تازه ترین موردی گزارشی را منتشر کرده که براساس آن گروه طالبان تجهیزات امریکایی را از نیروهای امنیتی افغان خریداری می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، در این گزارش گفته شده است که بیش از ۳۶ درصد ولسوالی‌ها در افغانستان در کنترل طالبان است.

اداره بازرسی امریکا در امور بازسازی افغانستان تاکید کرده است که در اواخر  سال 2016 میلادی نیروهای امنیتی افغان 63 درصد از کل کشور را در اختیار داشته‌اند که این رقم نسبت به اواخر سال 2015 میلادی 9 درصد کاهش یافته است.

جان سپکو خاطرنشان کرد که گروه طالبان تجهیزات امریکایی را از نیروهای امنیتی افغان خریداری می‌کنند.

در ادامه این گزارش آمده است با وجود اینکه تلفات نیروهای امنیتی افغان در سال 2016 میلادی افزایش یافته است و دولت امریکا بیش از 64 میلیارد دالر برای نیروهای امنیتی افغان هزینه کرده ولی این نیروها توانایی تامین امنیت کشورشان را ندارند.

اداره بازرسی امریکا در امور بازسازی خاطرنشان کرد که با گذشت 16 سال از تلاش‌های حکومت هنوز هم  فساد اداری از جدی‌ترین چالش‌های موجود در افغانستان محسوب می‌گردد و هنوز هم پول مالیات‌دهندگان آمریکایی با پرداخت حقوق کارمندان خیالی در دولت افغانستان به هدر می‌رود.

این گزارش با اشاره به هزینه 115 میلیارد دالر از سوی دولت امریکا در افغانستان، تصریح کرد که وضعیت این کشور هیچ بهبودی نکرده است.

بازرس

تجهیزات، امریکا

جان سپکو

خریداری

طالبان مسلح

نیروهای امنیتی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.