تجلیل از سیزدهمین سالگرد قتل عام مردم یکاولنگ توسط طالبان

۲۱ جدی ۱۳۹۲

انجمن اجتماعی دادخواهان افغان با همکاری جمعی از خانواده های قربانیان، ۱۹ جدی 1379، یکاولنگ بامیان محفل بزرگی را به مناسبت سیزدهمین سالگرد قتل‌عام حدود سیصد نفربیگناه  بدست طالبان در مرکز ولسوالی یکاولنگ برگزار کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این گردهمایی در مسجد امام صادق یکاولنگ با حضور بیش از دو هزار نفر اعم از مرد و زن برگزار شد و در آن ویدا احمد رئیس «انجمن اجتماعی دادخواهان افغان» طی سخنرانی‌ به خانواده های قربانیان وعده سپرد که تا کشانیدن عاملان یکچنین فجایع هولناک به میز محاکمه از مبارزه و دادخواهی دست نخواهد کشید.

او سیاست معافیت دولت کنونی را خیانت به شهیدان نامیده آنرا عامل ادامه وحشت و بربریت در کشور خواند.

سخنرانان دیگر این گردهمایی اکثرا بازماندگان قربانیان کشته شده های سال 1379 بودند هرکدام با انتقاد تند از دولت کرزی پرداخته، فراموشی قربانیان و باز گذاشتن دست جنایتکاران در ستم و استبداد را محکوم کردند.

آنان پیاده شدن عدالت را تنها راهی برای مرهم گذاشتن بر زخم های مردم یکاولنگ و سراسر افغانستان خواندند.

در این محل پوسترهای بزرگی حاوی تصاویر و لیست قربانیان قتل عام مردم یکاولنگ و شعار های «معامله و مصالحه با طالبان جانی این قاتلان مردم یکاولنگ خیانت به قربانیان است!»، «شهیدان معصوم یکاولنگ آرام بخوابید! تا روز محاکمه و مجازات قاتلان تان آرام نخواهیم گرفت!»، «من اگر برخیزم، تو اگر برخیزی، همه بر می‌خیزند» و غیره نصب شده بود.

همچنین نمایندگان انجمن اجتماعی دادخواهان با جمع وسیع از خانواده های قربانیان بر سر قبرهای جمعی کشته شده ها رفته یاد آنان را گرامی داشتند.

1379

تجلیل

سیزده سال

شهدا

قتل و عام

یکاولنگ


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.