تجاوز جنسی داعش به کودکان در عراق و سوریه

سازمان ملل متحد در عراق و سوریه اعلام کرده است که تجاوز جنسی گروه تروریستی داعش به کودکان در این دو کشور ادامه دارد.

سازمان ملل متحد در عراق و سوریه اعلام کرده است که تجاوز جنسی گروه تروریستی داعش به کودکان در این دو کشور ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، منابع اعلام کرده است که تجاوز جنسی تروریست‌های وحشی داعش در میان زنان و دختران بی‌گناه عراقی و سوری ادامه دارد؛ دخترانی که برهنه در بازارهای داعش دادوستد می‌شوند، مجبورند که بارها و بارها ازدواج اجباری کنند.

زینب بنگورا، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور خشونت جنسی گفته است که شواهد جدید نشان می‌دهد که چطور تروریست‌های داعش کودکان را به عنوان برده جنسی خریداری کرده و آنها را مجبور به ازدواج می‌کنند.

وی گفت: دخترانی از عراق و سوریه به یک مقام ارشد سازمان ملل گفته‌اند که آنها را برهنه می‌کردند، می‌فروختند و بعد مجبورشان می‌کردند تا ده‌ها بار تحت عمل جراحی ترمیم قرار بگیرند.

زینب بنگورا می گوید: ‌نظامیان گروه تروریستی داعش دختران را برهنه می‌کنند و آنها را پس از ارزیابی در بازار به حراج می‌گذارند.

به گفته وی، داعش با دختران و کودکان همانند گاو برخورد می کنند، آنها دسته بندی می‌شوند و پس از آن به صورت برهنه به موصل یا سایر مناطق فرستاده می‌شدند تا میان رهبران داعش و شبه‌نظامیان توزیع شوند.

او گفت: یکی از قربانیان بیش از ۲۰ بار مجبور شده است تا ازدواج کند و هر بار پس از آن مجبور می‌شد که تحت عمل جراحی ترمیم قرار بگیرد.

نماینده سازمان ملل در ادامه گفت: زنان و کودکان در معرض خطر و آزار جنسی قرار دارند و این اتفاق ممکن است در هر لحظه از زندگی آنها رخ دهد.

وی افزود: خشونت جنسی سیستماتیک داعش و رفتار وحشیانه با زنان در مرکز ایدئولوژی و عملیات‌های آنها قرار دارد و از آن به عنوان تاکتیک تروریسم استفاده می‌کنند.

به گفته وی، شبه‌نظامیان تروریست داعش حتی به قاچاق انسانی، رواج روسپی‌گری و باج‌گیری به عنوان راهی برای درآمدزایی متوسل شده‌اند. داعش از خشونت جنسی به عنوان روشی برای مجازات، تحقیر و کنترل ساکنان محلی استفاده می‌کند و از این راه آسانتر می‌شود از آنها اطلاعات دریافت و آنها را بی‌خانمان کرد.

نماینده سازمان ملل در امور خشونت جنسی علیه زنان گفت که در نتیجه این قساوت‌ها، این قربانیان کودک تجاوز جنسی به نسلی از کودکان بی کشور تبدیل می‌شوند که همچنان در معرض آسیب داعش قرار دارند.

از سوی دیگر گزارش‌هایی منتشر شده که برخی پزشکان اقدام به سقط جنین غیرقانونی در میان این دختران می‌کنند که سن برخی از آنان ۹ سال است. بیشتر قربانیان کودک از اقلیت ایزدی عراق هستند.

حدود ۴۰ هزار تن از آنان سال گذشته از سوی داعش ربوده شدند، سایر اقلیت‌های در معرض خطر شامل مسیحیان، ترکمان‌های عراق و شاباک‌ها هستند.