تجارت دختران سوری توسط آل سعود

سند درز یافته از وزارت داخله عربستان نشان می دهد ریاض تجارت دختران بی سرپرست سوری که بستگان خود را در نبردهای سوریه از دست داده اند قانونی کرده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از پایگاه اینترنتی خبری سوریه الان نوشت: وزارت کشور عربستان بر اساس این سند به خانه ایتام در لبنان اجازه داده است دختران سوری را بدون ثبت در ادارات رسمی به ازدواج مردان “سعودی” در آورند.

گزارشهای رسانه ها حاکی است بیشتر این ازدواج ها نیز بیشتر از یک ماه دوام نیاورده است. علاوه بر اینکه این ازدواج بر اساس خرید دختران کم سن و سال سوری صورت می گیرد و بهای هر دختر نیز حدود ۵۰۰ دالر است.

روزنامه المرصد چند ماه پیش نوشته بود بین عربستان و اردوگاه آوارگان سوری در اردن فعالیت گسترده ای جریان دارد که بر اساس آن سعودیها به ازدواجهای پنهانی با دختران کم سن و سال سوری اقدام می کنند.

المرصد نوشت به نظر می رسد این ازدواجهای پنهانی گسترش یافته و به پدیده ای تبدیل شده که اداره امور آوارگان را نگران کرده است.

شماری از زنان سوری داستانهایی از همسرانی نقل کرده اند که به بهانه کمک به زنان سوری آمده اند و پیش از کامل شدن ماه عسل گریخته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *