تبعیض در شرکت های هوایی ایران در افغانستان

10 سپتامبر 2016

شرکت های هوایی ایران در یک تبعیض یک جانبه، مسافران تبعه ایران را نسبت به مسافران تبعه افغانستان در انتقال به این کشور ارجحیت می دهند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، شماری از مسافران شهروند افغانستان که قصد سفر به ایران را با شرکت هوایی ماهان داشتند، به دلیل آنچه تبعیض نژادی از سوی این شرکت گفتند، از پرواز بازماندند.

%d9%86%d8%b9%db%8c%d9%852

باقر یکتن از مسافران امروز (20سنبله) شرکت هوایی ماهان از میدان هوایی بین المللی حامد کرزی به خبرگزاری خاورمیانه گفت :«ما تکت داریم؛ اما از طرف شرکت گفته شده که طیاره خراب است و پرواز کنسل شده؛ اما حالا که میدان آمدیم، می بینیم که به مسافران ایرانی در همان پرواز اجازه داده می شود؛ اما به افغانها نه.»

به گفته وی، این نوعی تبعیض در انتقال مسافران از سوی شرکت های هوایی ایرانی است که در خاک افغانستان بر علیه شهروندان آن اعمال می شود.

این مرد که برای بازرگانی به ایران می رود معتقد است اگر امروز نتواند سفر کند، تا بعد از رخصتی های عید قربان، خسارات زیاد مالی از ناحیه تجارت می بیند.

از سویی هم، قاسم رحیمی، سخنگوی اداره هوانوردی در گفتگو با خاورمیانه اظهار داشت که هیچ شرکت هوایی اجازه ندارد بیشتر از ظرفیت تکت بفروشد.

به گفته وی، در صورتی که این کار رخداده باشد، با شرکت متخلف برخورد خواهد شد.

در عین حال، شرکت هوایی ماهان می گوید که آنها هیچ تبعیضی در قبال مسافران خود ندارند و شماری از مسافران که از پرواز امروز مانده اند، به دلیل تکت ریزویشن (احتیاطی) بوده است که پیش از فروش تکت به آنها گوشزد شده بود.

در حالی که مسافران بازمانده از پرواز ماهان می گویند که به آنها زنگ زده شده و خرابی هواپیما گفته شده است؛ شرکت ماهان می گوید که چنین ادعایی صحت ندارد.

این در حالی است که اکثر تکت های هوایی برای سفر به ایران منحصر به دو شرکت ایرانی ماهان و آسمان است و شرکت های هوایی افغانستان سهم کمتری در این روند دارند.

افغانستان

ایران

تبعیض

شرکتهای هوایی

ماهان


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

3 Comment