تاکید کابل بر تقویت همکاریهای نظامی و هوایی امریکا از نیروهای امنیتی افغانستان

13689836_1227108417355076_1741897825_nرئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی در دیدار با رئیس ستاد ارتش امریکا، بر تقویت همکاریهای نظامی و تجهیز نیروهای امنیتی کشور از سوی امریکا تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، ریاست اجرائیه با نشر خبرنامه ای از دیدار داکتر عبدالله عبدالله با جنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش امریکا خبر داده است.

به نقل از خبرنامه، در این دیدار که امروز (۲۷سرطان) انجام شد، داکتر عبدالله بر تقویت و رشد همکاری‌ های دوجانبه میان قوای مسلح دو کشور برای تامین صلح و استقرار در افغانستان و مبارزه با تروریزم و دهشت افگنی به عنوان دشمن مشترک تاکید کرد.

رئیس اجرائیه؛ قوای مسلح افغانستان را مایه افتخار دانسته و ضمن تقدیر از حمایت همه جانبه و یکصدای جامعه بین المللی به خصوص امریکا از قوای مسلح افغانستان در کنفرانس وارسا؛ اطمینان داد که این نیروها با حمایت حکومت و مردم، توان دفاع مستقلانه از کشور و دفع تجاوزات بیرونی را دارند.

در عین حال، جنرال دانفورد اظهار داشت که امریکا به حمایت و همکاری خویش با قوای مسلح افغانستان ادامه می ‌دهد و مصمم است قوای هوایی افغانستان را به صورت همه جانبه تجهیز و تقویت نماید.

در این نشست تلاش‌ های مشترک برای مبارزه با تروریزم و برنامه ‌های اصلاحی حکومت افغانستان نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

این در حالی است که نیروهای امریکایی در حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان، حملات هوایی خود بر مواضع طالبان مسلح و گروه تروریستی داعش را افزایش داده است.