تاکید دوستم بر تصفیه آرای پاک و ناپاک

۱۱ قوس ۱۳۹۸

معاون اول ریاست جمهوری بر اعلام نتایج‌ ابتدایی مطابق به طرز العمل و قانون انتخابات تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، جنرال دوستم امروز (۱۱قوس) با جنرال اسکات میلر، فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان و اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع در شهر شبرغان دیدار کرد.

جنرال دوستم در این دیدار بر اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری بر طررالعمل و قانون انتخابات تاکید کرد.

وی گفت: “کمیسیون مطابق قانون و طرزالعمل‌ های خود اقدام بکند و از این بیشتر مردم را نگران نسازد و انتخابات را سر زبانها نیاندازد و نتایج ابتدایی را اعلام کند.”

جنرال دوستم با اشاره با مظاهرات اخیر در برخی ولایات تاکید کرد که قانون انتخابات و طرزالعمل‌ های کمیسیون در هیچ جا نگفته که آرای ناپاک و تقلبی را به نفع کدام کاندید حساب کنند و بزرگترین مشکل اعضای کمیسیون انتخابات اقدامات فراقانونی است که ملت بر علیه آن اعتراض دارد.

در عین حال، معاون اول ریاست جمهوری وضعیت جاری امنیتی در شمال را نگران کننده خواند و گفت که برای برطرف کردن نگرانی های مردم اقدامات عملی روی دست گرفته خواهد شد.

از سویی هم، اسکات میلر در اولین سفر به ولایت جوزجان که نزدیک به سه ساعت به طول انجامید، نقش جنرال دوستم را در خصوص تامین امنیت و صلح پایدار در افغانستان مهم و ارزنده خوانده و به پاس خدمات معاون اول ریاست جمهوری دو مدال قهرمانی را از آدرس سازمان بین المللی ناتو به وی اهدا کرد.

وی هدف سفرش به ولایت جوزجان را صحبت روی عملیات های نظامی بر علیه طالبان در شمال کشور عنوان کرد.

همچنین اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع با اشاره به تظاهرات اخیر مردم برای جلوگیری از تقلب در انتخابات تصریح کرد که تظاهرات مسالمت آمیز حق مسلم مردم است و نیرو های امنیتی کشور نیز در راستای تامین امنیت آنان مسوولیت دارند.

این در حالی است که قرار است تظاهرات مردم بر علیه اقدامات فراقانونی کمیسیون انتخابات ادامه یابد و فردا (۱۲قوس) در ولایات سرپل، بدخشان، پنجشیر، کاپیسا و پروان انجام شده و روز چهارشنبه در ولایات جوزجان و سمنگان و دیگر ولایات ادامه پیدا میکند.

اسکات میلر

انتخابات

جنرال دوستم


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.