سرطان ۲۴, ۱۳۹۹

تاکید حماس بر فشار جامعه جهانی علیه اسرائیل

a1425981559با آغاز دور جديد حملات هوايی رژيم اسرائیل به باريکه غزه، جنبش مقاومت اسلامي فلسطين (حماس) تحرک فوری جامعه بين المللي را برای پايان دادن به وخامت اوضاع غزه خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، سامی ابوزهری سخنگوی جنبش حماس از جامعه بين المللی و طرف های ذيربط خواست هرچه سريع تر برای پايان دادن به اوضاع بحراني کنوني در غزه اقدام کنند.

ابوزهری با محکوم کردن حملات رژيم اسرائیل به غزه گفت: ديگر بيشتر از اين نمی توانيم اوضاع کنونی را تحمل و صبر پيشه کنيم.

اين مسئول حماس اظهار داشت زندگی در غزه در سايه محاصره ظالمانه ، خفقان و توطئه عليه ساکنان آن ديگر ممکن نيست.

ابوزهری همچنين فوت دو روز پيش سه کودک فلسطينی را که اخيرا روی داد، جنايت جديد ناشی از محاصره غزه دانست و اسرائيل را مسئول آن معرفی کرد.

اسماعيل هنيه معاون رييس دفتر سياسي جنبش حماس هم روز شنبه در سخناني در مراسم تشييع پيکر سه کودک فلسطينی که بر اثر آتش سوزی در اردوگاه فلسطينی در غرب غزه جان باختند با محکوم کردن کارشکنی های تشکيلات خودگردان در مسير رفع محاصره غزه گفت: غزه همچنان پايدار و مقاوم باقی خواهد ماند.

هنیه افزود، منزل اين کودکان به علت قطع برق و استفاده خانواده از وسايل سنتی برای تامين روشنايی آتش گرفت که مسبب آن رژيم اسرائیل است که غزه را محاصره کرده است.

رژيم اسرائیل از سال 2007 محاصره باريکه غزه را تشديد کرده و از ورود کالاهای اساسی از جمله سوخت و دارو به اين منطقه جلوگيری کرده است .