تاکید افغانستان روی مبارزه مشترک جهانی علیه گروه داعش

۱۶ دلو ۱۳۹۴

اتمر ترکیهمحمد حنيف اتمر، مشاور امنيت ملى جمهورى اسلامى افغانستان در سفر به ترکیه گفته است که مبارزه با گروه تروریستی داعش نیازمند سهمگیری مشترک جهانی و منطقه یی می باشد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، مشاور امنیت ملی افغانستان دیروز پنجشنبه (۱۵ دلو) به ترکیه سفر کرد و ابتدا با “سيف الله هاشم اوغلو” سكرتر جنرال شوراى امنيت ملى تركيه، در شهر انقره ديدار نمود.

در اين پیرامون روابط دو كشور، مبارزه مشترك با تروريسم و دوام همكارى هاى نظامى كشور تركيه در چوكات ناتو با نيروهاى امنيتى افغان بحث گرديد.

مشاور امنيت ملى افغانستان گفت كه كشورش از همكارى هاى همه جانبه مردم و دولت تركيه قدردانى مي كند و اميدوار است كه اين كمك ها در بخش هاى مختلف بر اساس تعهدات  آن کشور ادامه يابد.

مشاور امنيت ملى كشور افزود، افغانستان به تازگى عضويت ائتلاف جهانی مبارزه با گروه تروریستی داعش را بدست آورده است و داعش را تهديد جدى برای امنيت افغانستان، منطقه و جهان ميداند.

وی گفت، ما به عنوان يك كشور قربانى تروريسم، تهديد داعش را به درستى درك كرده مي توانيم، شوراى امنيت ملى يك سال قبل استراتيژى مبارزه با داعش را تصويب كرد و نيروهاى امنيتى افغانستان در مناطق مختلف كشور، افراد داعش تا سطح رهبرى اين گروه را از بين بُرده و اين مبارزه با قوت ادامه دارد.

مشاور امنيت ملى افغانستان أضافه نمود كه كشورش بر اجماع منطقوى و بين المللى براى مبارزه با داعش تاكيد مي كند و اتحاد جديداً به وجود آمده بر عليه داعش مؤثر ثابت خواهد شد.

مشاور امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان گفت که کشورش همواره بر تلاشهای و مساعی مشترک جهت مبارزه با گروهای تروریستی در منطقه و جهان تاکید داشته و اجماع منطقه و جهانی درین عرصه را مهم میداند.

همچنین ” سيف الله هاشم اوغلو” مشاور امنيت ملى تركيه ضمن استقبال از سفرش اتمر به ترکیه از تداوم همكارى هاى تركيه در بخش هاى اقتصادى، تعليمى و امنيتى افغانستان اطمينان داد.

مشاور امنيت ملى تركيه از پاليسى حكومت افغانستان براى مبارزه با داعش و ساير گروه هاى تروريستى حمايت كرده و در همين حال از دیدگاه دولت افغانستان برای مبارزه مشترک با داعش و سایر گروهای تروریستی منطقه یی و جهانی نیزاستقبال نمودند.

سيف الله هاشم مشاور امنيت ملى تركيه دعوت مشاور امنيت ملى کشور را براى بازديد از افغانستان را پذيرفت و وعده داد كه در آينده نزديك به افغانستان سفر خواهد كرد.

همچنین در این دیدار دو طرف در مورد تامین هماهنگی و گسترش روابط میان شوراهای امنیت ملی دو کشور نیز توافق گردید.

مذاكرات رسمى سفر مشاور امنيت ملى افغانستان به تركيه، روز پنج شنبه آغاز شده و امروز جمعه ادامه دارد.

قرار است که مشاور امنیت ملی افغانستان امروز با وزیر دفاع، وزیر امور داخله، وزیر امور خارجه و رئیس عمومی استخبارات جمهوری ترکیه دیدارهای جداگانه داشته باشد.

اتمر

افغانستان

ترکیه

داعش

سفر

مبارزه

مشترک


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed