سرطان ۲۲, ۱۳۹۹

تأخیر رای گیری درباره حمله به سوریه در کنگره امریکا

رئیس جمهور امریکا با اشاره به درخواستش از کنگره برای تأخیر در رأی گیری درباره طرح حمله به سوریه، اعلام کرد که به نیروهای ارتش دستور داده که در وضعیت آماده باش بمانند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه،  باراک اوباما  صبح امروز در سخنانی مدعی شد: می دانیم که نظام اسد مسئول است، مسئله اکنون این است که بدانیم آیا امریکا و جامعه جهانی آماده مقابله با این مسئله هستند یا خیر.

او خاطر نشان کرد: من با دخالت نظامی مخالفت می کردم ولی اکنون پس از استفاده از سلاح شیمیایی اوضاع تغییر کرده، نظام اسد مسئول استفاده از سلاح شیمیایی در غوطه است و دنیا نمی تواند اینگونه جرم‌ها را ببخشد.

وی تأکید کرد: به ارتش فرمان داده ام که برای تحرک ضد سوریه در حالت آماده باش باقی بماند، اوباما در ادامه ادعاهای خود خاطرنشان کرد: ما پولیس دنیا نیستیم ولی اصول و ارزشها و امنیت ملی ما در معرض محک قرار گرفته، واکنش به استفاده از سلاح شیمیایی به نفع امنیت ملی امریکا است.

اوباما تاکید کرد: جنگ در سوریه هم پیمانان ما را به خطر می اندازد.

وی ادامه داد: هنوز زود است که پیش بینی کنیم طرح روسیه درباره سوریه موفقیت آمیز خواهد بود، البته این طرح می تواند تهدید سلاح شیمیایی را محدود کند بدون آنکه به زور متوسل شویم به ویژه آنکه روسیه یکی از هم پیمانان قوی اسد است.

رئیس جمهور آمریکا خاطرنشان کرد که در سوریه نیروی زمینی پیاده نخواهد کرد و وارد جنگ گسترده نخواهد شد، و پس از جنگ های عراق و افغانستان آمریکایی ها دیگر اقدام نظامی را نمی پذیرند، اوباما با اشاره به درخواستش از کنگره برای تأخیر در رأی گیری درباره طرح حمله به سوریه افزود: نیروهای بشار اسد توانایی تهدید نیروهای نظامی ما را ندارند.

پافشاری امریکا برای همراه کردن افکار عمومی در طرح حمله به سوریه درحالی است که هنوز گزارش بازرسان بین المللی درباره حمله شیمیایی در سوریه منتشر نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *