اسد ۲۱, ۱۳۹۹

بی توجهی به آرای واقعی مردم، کشور را به بحران جدید می‌برد

جمعیت اسلامی افغانستان می گوید که عدم توجه به آرای واقعی مردم، کشور را به سمت بحران تازه خواهد برد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، جمعیت اسلامی افغانستان امروز (۲۷دلو) با تشر خبرنامه ای از  اظهارات اخیر معاون اول ریاست جمهوری در مورد نتایج انتخابات حمایت کرد.

متن این خبرنامه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اخیرا کمیسیون شکایات انتخاباتی، نتیجه بررسی هایش را به کمیسیون انتخابات فرستاده است. فیصله‌های کمیسیون شکایات پر از مشکلات و ابهام‌هایی بود، اما با آنهم اگر کمیسیون انتخابات مرتبط به فیصله‌های کمیسیون شکایات، در مطابقت با قانون، لوایح و طرزالعمل‌های انتخاباتی عمل می‌کرد، هرچند شفافیت کامل تأمین نمی‌شد، اما رفتن انتخابات به دور دوم مسجل بود. کمیسیون انتخابات متأسفانه در عمل نشان داده است که با برخورد سلیقه ای و جانبدارانه، در پی تأمین منافع غیرقانونی و غیر مشروع یک طرف خاص است. همانگونه که اخیرا سترجنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری اظهار داشتند، جمعیت اسلامی افغانستان نیز باور دارد که هرگونه بی توجهی به آرای واقعی مردم، کشور را به بحران جدیدی سوق می‌دهد و بدون تأمین شفافیت در نتیجه انتخابات، هرگونه دستکاری در نتیجه آرای مردم و اعلان نتیجه تقلبی، نوعی کودتا شمرده میشود و مردم خود را مکلف به ایستادگی در برابر آن میدانند.
جمعیت اسلامی افغانستان باور دارد که تأمین شفافیت در نتیجه انتخابات، بدون بطلان آرای بدون بایومتریک و خارج از زمان و بدون تطبیق قانون، لوایح و طرز العمل های انتخاباتی، میسر نیست.
از همین رو، هر گونه تلاش برای دستکاری در نتیجه آرای شفاف مردم، به معنای سوق جامعه به مرحله بحران جدیدی است که مسئولیت پیامدهای بعد از آن، به عهده بحران‌سازها خواهد بود.
جمعیت اسلامی افغانستان، به همین منظور از موضع معاون اول ریاست جمهوری و رهبر و بنیان‌گذار جنبش ملی اسلامی افغانستان، حمایت می نماید و در صورت تأمین نشدن شفافیت ‌و تلاش برای اعتبار دهی آرای تقلبی، با درنظرداشت رأی واقعی مردم، برای اعلام دولت ثبات و همگرایی به ریاست داکتر عبدالله عبدالله، گام های عملی بر‌می‌دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *