بی اطلاعی طالبان از مذاکرات صلح با دولت افغانستان

Istanik Zai In Qatarمسوولین دفتر سیاسی شورشیان طالب در قطر اعلام کرد: از مشارکت طالبان برای انجام گفت‌وگوهای مستقیم با حکومت افغانستان اطلاعی نداریم.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، محمد نعیم سخنگوی دفتر سیاسی شورشیان طالب در قطر می گوید: هیچ تماسی از سوی مسئولان گروه چهارجانبه صلح افغانستان در مورد انجام مذاکرات مسقیم طالبان و دولت کابل با این گروه صورت نگرفته است.

وی به رادیو آزادی گفته است که گروه طالبان جهت آغاز گفت‌وگو با حکومت افغانستان بر پیش‌شرطهای اعلام شده از سوی این گروه در کنفرانس «پگواش» پافشاری می‌کند.

این در حالی است که کشورهای عضو گروه هماهنگی چهارجانبه، همه گروه‌های شورشیان طالب و دیگر گروههای مخالف دعوت کردند تا از طریق نماینده‌های خود در اولین دور از گفت‌وگوهای مستقیم صلح با دولت افغانستان در هفته اول ماه مارچ ۲۰۱۶ میلادی (۱۱ الی ۱۸ حوت ۱۳۹۴) شرکت کنند، پاکستان نیز میزبانی این نشست را به عهده گرفت.

افغانستان، پاکستان، چین و آمریکا توافق کردند که پنجمین دور از سلسله نشستهای صلح افغانستان را با موضوع «نقشه راه صلح» پس از انجام مذاکرات مستقیم شورشیان طالب و دولت کابل در تاریخ اعلام شده، در اسلام‌آباد برگزار کنند.