بیش از ۱۸۰ شورشی طالب کشته و زخمی شد

f8962b38d084bb71422c647212a76f57_XLدر نتیجه چندین عملیات نیروهای امنیتی در ولایت های مختلف کشور، ۹۰ شورشی طالب و ۵ سرباز اردوی ملی کشته و ۹۶ شورشی طالب مجروح شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه و به نقل از خبرنامه مطبوعاتی وزارت های دفاع و داخله، این عملیات در جریان ۲۴ساعت گذشته در ولایت های کندز، ننگرهار، غزنی، میدان وردک، خوست، قندهار، زابل، بادغیس، فراه، جوزجان، سرپل، فاریاب، بغلان و هلمند راه اندازی شده بود.

در خبرنامه وزارت امور داخله آمده است که ۴۴ شورشی طالب به شمول چندین فرمانده آنها در عملیات نیروهای امنیتی شب گذشته در ولایت کندز کشته شدند.

به نقل از خبرنامه، این عملیات در ولسوالی های چهار دره، دشت ارچی،خان آباد و منطقه چرخ آب شهر کندز راه اندازی شده بود که در جمع کشته شده ها قاری حبیب یکی از افراد برجسته شورشیان شامل است.

وزارت امور داخله می گوید که ۶۱ شورشی طالب نیز در این عملیات زخم برداشته شماری جنگ افزار نیز کشف و بدست نیروهای امنیتی افتاده است.

از سویی هم، وزارت دفاع ملی می گوید که طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات  مشترک در ولایت های ننگرهار، غزنی، میدان وردک، خوست، کندهار، زابل، بادغیس، فراه، جوزجان، فاریاب، سرپل، بغلان، کندز و هلمند راه اندازی شد که در نتیجه آن  بیش از ۴۶ شورشی طالب کشته و  ۴۸ تن دیگر زخمی شده است.

 در خبرنامه وزارت دفاع آمده است که در جریان این عملیات ۵ تن از منسوبین اردوی ملی نیز کشته شده است.

در عین حال، شورشیان طالب نیز ادعا کرده اند که در جریان ۲۴ ساعت گذشته شماری از پوسته های امنیتی در ولایت های مختلف کشو را فتح کرده اند، ادعایی که از سوی مقام های امنیتی رد شده است.