اسد ۱۹, ۱۳۹۹

بیش از ۱۲۰ داعش در حمص سوریه کشته شدند

مقامات نظامی سوریه اعلام کردند که نیروهای ارتش طی عملیات های ویژه در حمص دست کم ۱۲۰ تن از اعضای گروه تروریستی داعش را از پا در آورده اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، همچنین ارتش سوریه موفق شده است که ارتفاعات اطراف روستای «شریفه» واقع در جنوب فرودگاه «تی ۴» در ریف غربی تدمر را به دست گیرد.

یک منبع نظامی به «سانا» گفته است که ارتش سوریه حمله گروه تروریستی داعش به شماری از مراکز نظامی خود به سوی شمال شرق فرودگاه تی ۴ را خنثی کرد.

در جریان عملیات ارتش در این منطقه ۷۰ تروریست کشته و ۷ تانک و ۱۲ خودروی مجهز به دوشکا نیز منهدم شد.

به گفته این منبع، نیروهای ارتش همچنین در اطراف فرودگاه تی ۴ در ریف شرقی استان حمص ۵۰ تروریست داعش را کشتند و ۳ تانک و ۵ موتر وابسته به آنان را منهدم کردند.

این در حالی است که نیروهای سوریه در ارتفاع «العوامید» واقع در ریف «القریتین» یک موتر داعش را منهدم کرد که در جریان آن ۶ تروریست نیز کشته شدند.

نیروهای ارتش سوریه همچنین در روستای شریفه با شماری از تروریستهای داعش درگیر شدند و موفق شدند در این منطقه پیشروی چشمگیری داشته باشند.

بنا بر این گزارش، نیروهای مقاومت حملات توپخانه ای و موشکی نیز در کوهستان «الکن» واقع در منطقه «الرستن» در ۲۰ کیلومتری شمال حمص به مراکز گروه تروریستی جبهه النصره انجام دادند که اطلاعات دقیقی از شمار تلفات تروریستها در این حمله در دست نیست.

نیروهای مقاومت همچنین در روستای «السعن الأسود» مراکز نظامی النصره را هدف قرار دادند که در این حملات چندین تروریست از جمله یک فرمانده میدانی به نام «محمد الضحیک أبو عبیده» کشته شدند.

در ریف شمالی استان حمص گروههای وابسته به جبهه النصره حضور دارند مانند «احرار الشام» که تحت حمایت مالی و تسلیحاتی سعودیها قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *