بیانه مهم شورای علمای شیعه افغانستان در اتباط به پروژه توتاپ

۲۷ ثور ۱۳۹۵

13226844_581847728650613_978220740016652769_nبیانیه مهم شورای علمای شیعه افغانستان به ریاست حضرت آیت الله العظمی محسنی در ارتباط به پروژه توتاپ.

بسم الله الرحمن الرحیم

عن النبی (صل الله علیه و آله و سلم): «من اصبح و لم یهتم بامورالمسلمین فلیس بمسلم»

در پی اعلام مواضع حکومت درباره تغییر مسیر خط انتقال برق پنجصد کیلو ولت (پروژه توتاپ) از مسیر بامیان – میدان وردک به سالنگ، موارد ذیل به استحضار ملت شریف و مقامات دولت جمهوری اسلامی افغانستان می‌رسد:

  1. شورای علمای شیعه افغانستان، مبتنی بر نظرات کارشناسی انجام شده در زمینه مسیر خط انتقال برق پروژه توتاپ، از تحقق عدالت اجتماعی و انکشاف متوازن در همه مناطق کشور، قاطعانه حمایت می‌کند و بر اجرای خواسته‌های برحق مردم مسلمان و محروم مناطق مرکزی کشور توسط دولت جمهوری اسلامی افغانستان تاکید می‌ورزد.
  2. شورای علمای شیعه افغانستان، از مردم متدین و شریف کشور می‌خواهد که خواسته‌های عدالتخواهانه و برحق خود را با استفاده از روش‌های قانونی و مدنی با حفظ حرمت اشخاص و مقامات کشور، و خودداری از هرگونه توهین به افراد و پرهیز از هرگونه بی‌نظمی پیگیری کنند.
  3. از دست اندرکاران برگزاری محافل و اجتماعات مردمی خواسته می‌شود با برنامه‌ریزی و مدیریت شایسته و قانونمند، ضمن فراهم نمودن زمینه برای مشارکت اقشار مختلف مردم و ابراز نظر آنان، مجال سوء استفاده را از افراد فرصت طلب برای انحراف جریان عدالتخواهی به سمت منافع شخصی و گروهی و یا بی‌نظمی و بی انضباطی بگیرند.
  4. از مقامات مسوول در حکومت جمهوری اسلامی افغانستان انتظار می‌رود، در همه حال، خواسته‌های عدالتخواهانه مردم را ارج نهند و با تعهد به قانون اساسی، و پرهیز از اتخاذ تصمیماتی که منافع ملی و مصالح عمومی کشور را خدشه دار سازد، زمینه را برای تحقق عدالت اجتماعی و توسعه متوازن کشور فراهم سازند تا به یاری خداوند و با همکاری و همدلی ملت و دولت، نظام جمهوری اسلامی افغانستان بر مشکلات و نابسامانی‌ها فایق آید و سران حکومت وحدت ملی برای عمل به وعده‌های داده شده در دوران انتخابات خصوصا در زمینه زدودن فقر و محرومیت از تمام مناطق کشور، قادر شود.

والسلام علیکم و رحمت الله

شورای علمای شیعه افغانستان

آیت الله،

افغانستان،

العظمی محسنی،

بامیان،

بیانه،

پروژه

تغییر،

توتاپ،

سالنگ،

شورای علمای شیعه،

عدالتخواهانه،

قانون اساسی،

مسیر،

مشکلات،

نابسامانی ها،

نهند،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed