“بن لادن هند” بازداشت شد

۳ دلو ۱۳۹۶

پولیس هند از بازداشت عبدالسبحان قریشی یکی از مخوف ترین تروریست ها که معروف به “بن لادن هند” است در منطقه قاضی پور دهلی نو خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از شبکه خبری ان دی تی وی، یک مقام پولیس دهلی نو گفت: قریشی پس از درگیری با پولیس در منطقه قاضی پور بازداشت شد.

وی افزود: از محل زندگی این فرد یک قبضه اسلحه و مدارک جعلی که توسط آن به نپال رفته بود و مدت زیادی را آنجا سپری کرده بود بدست آمده است.

بر اساس این مدارک، وی همچنین در سال های 2013 و 2015 به عربستان سعودی سفر کرده و پس از بازگشت به هند قصد داشته گروه مجاهدین هند را احیا کند.

قریشی متهم به ماین گذاری زنجیره ای در شهر احمد آباد واقع در ایالت گجرات هند در سال 2008 است. در تاریخ 26 جولای سال 2008 نزدیک به 21 ماین در موترسایکل هایی که در مناطق پرجمعت پارک شده بودند جاگذاری شده بود. بر اثر انفجار این ماین ها بیش از 56 نفر کشته شدند.

قریشی به اتهام ماین گذاری در بنگلور در سال 2014 و همچنین ماین گذاری در دهلی نو در سال 2010 ، در لیست تروریستی سازمان تحقیقات ملی هند قرار داشت.

وی دارای مدرک مهندسی نرم افزار از دانشگاه های هند است و از اعضای فعال و بنیانگذاران گروه های شبه نظامی و تروریستی در این کشور است.

بن لادن هند،

تروریستی،

دهلی،

عبدالسبحان قریشی،

عربستان ،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.