بن‌سلمان تصمیم دارد شماری از شاهزادگان سعودی را به قتل رساند

موسسه اروپایی حقوق بین‌الملل فاش کرد که ولیعهد سعودی قصد دارد شماری از شاهزادگان عربستان را برای ایجاد وحشت در بین خاندان حاکم در این کشور به قتل برساند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از روزنامه الشرق ، محمود رفعت قاضی سابق دادگاه کیفری بین‌المللی و رئیس موسسه اروپایی حقوق بین الملل در واکنش به بازداشت اخیر ۱۱ شاهزاده معترض در جلوی کاخ الحکم در شهر ریاض گفت: حکومت سعودی درصدد کشتن شماری از شاهزادگان است تا کسی بار دیگر جرائت نکند از این حکومت سرپیچی کند.

رفعت در صفحه اجتماعی توییتر خود نوشت: چیزی در زندان الحائر که این ۱۱ شاهزاده در آنجا زندانی شده اند، در جریان است. این شاهزاده ها هنگام تجمع جلوی کاخ الحکم در اعتراض به بازداشت یکی از بستگان خود بازداشت شدند. مطالب درز کرده مبنی بر قتل برخی از آنها، حکایت از آن دارد که حکومت قصد دارد تا وارد گام بعدی شود. این گام، کشتن برخی از شاهزادگان برای ایجاد رعب و وحشت در دل سایر اعضای خاندان حاکم است.

برخی منابع علت تجمع ۱۱ شاهزاده را درخواست آنها برای پرداخت پول برق و آب خود از سوی دولت و گرفتن غرامت به خاطر حکم قصاص یکی از بستگان خود دانستند اما فعالان سعودی در شبکه های اجتماعی در این امر ابراز شک و تردید کرده و ابراز عقیده کردند که این تجمع برای اعتراض درخصوص بازداشت بستگان آنها و ناپدید شدن محمد بن نایف ولیعهد سابق سعودی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *