بشار اسد با کسب88.7 درصد از آرا رئیس جمهور سوریه شد

۱۵ جوزا ۱۳۹۳

بشار اسد با کسب اکثریت آرا در انتخابات ریاست جمهوری سوریه به پیروزی رسید و برای بار سوم رئیس جمهور این کشور شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه،  «جهاد الحام»، رئیس مجلس سوریه اعلام کرد که بشار اسد با کسب 10 میلیون 319 هزار 723 رأی، برابر با  88.7 درصد از کل آرا به سمت ریاست جمهوری انتخاب شده است.

«حسن عبدالله النوری» با کسب 500 هزار 789 رأی برابر با 4.3 آرا و «ماهر عبدالحافظ حجار» با بیش 390 هزار رأی برابر با 3.1 درصد آرا از رقبای آقای اسد در ردیف دوم و سوم قرار گرفته‌اند.

دادگاه عالی سوریه پیش از این میزان مشارکت در انتخابات سوریه را  73.42 درصد اعلام کرده بود.

تعداد کل واجدین شرایط در انتخابات سوریه 15 میلیون 840 هزار575 نفر بوده که از این تعداد، 11 میلیون 634 هزار 412 نفر در انتخابات شرکت کرده‌اند.

از میان آرای اخذشده 442108 رأی باطل بوده است.

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، که برای سومین دوره ریاست جمهوری خود نامزد شده بود با «ماهر عبدالحافظ حجار»، نماینده حلب در پارلمان، و نیز «حسن عبدالله النوری»، قانون‌گذار پارلمان از دمشق، رقابت کرد.

دمشق با وجود ادامه خشونت و ناآرامی‌های ناشی از تعرض شبه‌نظامیان مورد حمایت خارج، بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری پافشاری کرده است.

دولت سوریه ضمن رد اتهام‌های مخالفان و کشورهای غربی درباره انتخابات ریاست جمهوری این کشور، تصریح کرده است قصد دارد انتخاباتی شفاف و آزاد برگزار کند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، در بحران سوریه از مارس 2011 میلادی تاکنون بیش از 160 هزار نفر کشته شده‌اند.

اسد

انتخابات

بشار اسد

سوریه


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.