برگزاری دومین نمایشگاه بزرگ اخوت اسلامی در شهر مزارشریف

دومین نمایشگاه بزرگ اخوت اسلامی در زون شمال، با حضور علما، شخصیت های برجسته سیاسی، علمی، فرهنگی، اساتید دانشگاه ها، دانشجویان، متنفذین مردمی و صدها تن از شهروندان ولایت بلخ، امروز در شهر مزارشریف افتتاح شد.

این نمایشگاه از سوی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف در پنج بخش نقاشی، خطاطی، عکاسی، گرافیک و کار دستی، با اشتراک ۱۵۰ هنرمند برگزار شده است که مراکز فرهنگی اهل تشیع و تسنن، آثار هنری و اخوتی خویش را در ۱۴ غرفه به معرض نمایش عموم قرار داده اند.

در مراسم افتتاح این نمایشگاه حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان گفت: امروز هم در سطح افغانستان، مردم ولایت بلخ چه شیعه و چه سنی در هم آوایی و در کنار هم بودن یک سر و گردن از سایر مناطق افغانستان بالا هستند.

وی رشد اخوت اسلامی در ولایت بلخ را ناشی از تلاش بزرگان شیعه و سنی، شورای اخوت اسلامی، شوراهای علمای شیعه و سنی و مدیریت و تدبیر مقام ولایت بلخ “استاد عطا محمد نور” دانست.

این عالم برجسته دینی گفت: هماهنگی و هم آوایی که بین شیعه و سنی در افغانستان وجود دارد، در هیچ کشور اسلامی نیست.

به گفته مدیر مسئول روزنامه انصاف، اگر سایر مسلمانان از الگوی اخوت مردم افغانستان پیروی می کردند، شرایط عراق، سوریه و پاکستان و این همه کشت و کشتار پیش نمی آمد.

بر اساس این خبر، در نخستین روز این نمایشگاه، مقامات محلی، علما، شخصیت های برجسته سیاسی، فرهنگی، اعضای شورای اخوت اسلامی، شورای علما، اساتید دانشگاه ها، دانشجویان، متنفذین مردمی و صدها تن از ساکنان ولایت بلخ از آن بازدید کردند.

این نمایشگاه به مدت یک هفته تا تاریخ ۲۸ قوس از ساعت ۸ صبح الی چهار بعداز ظهر در مجتمع ورزشی ولیعصر واقع چهارراهی کابل فلز شهر مزارشریف برگزار می باشد.

همچنین هر روز ساعت ۱۰ صبح حلقه های معرفتی و ساعت ۲ بعد از ظهر، گفتمان های مختلف فرهنگی با حضور اساتید دانشگاه و حوزه های علمیه، طلاب، دانشجویان و جوانان علاقمند برگزار می شود.

نخستین نمایشگاه بزرگ اخوت اسلامی سال گذشته با حضور ۸۸ هنرمند در قالب ۲۱۰ اثر هنری برگزار شد که با استقبال جمع کثیری از باشندگان ولایت بلخ روبرو گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *