برخی اراده های سیاسی بین المللی و منطقه ای به دنبال تضعیف نیروهای مردمی عراق است

11933396_931131356934076_4306007874234240519_n-620x330

احمد الأسدی، سنخگوی کمیته های بسیج مردمی عراق موسوم به حشد شعبی، از وجود برخی اراده های سیاسی در راستای تضعیف حشد شعبی هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، الأسدی در اظهاراتی بیان داشت: «اراده های سیاسی بین المللی و منطقه ای که تحت حمایت برخی جریان ها در عراق که دشمنی خودشان با حشد شعبی را مخفی نگاه نمی دارند هستند که سعی در تضعیف حشد شعبی و پایان دادن به نقش آن را دارند.

الأسدی با اشاره به اتکای حشد شعبی به اراده ی مردم عراق افزود: «حشد شعبی در برابر تمامی این تلاش ها ایستادگی کرده و مانع از تحقق اهداف جریان های وابسته به خارج می شود.»

این در حالی است که چندی پیش، هادی العامری، دبیرکل سازمان بدر، از خنثی سازی توطئه ای خبر داد که منجر به نابودی کشورهای خلیج می شود.

العامری در گفتگویی تلوزیونی عنوان داشت: «حضور ما همراه برادران حشد شعبی جز پیروی از ندای مرجعیت دینی کشور، دفاع از اسلام و مقدسات و تلاش برای برپایی امنیت و ثبات در عراق نیست

العامری همچنین افزود: «حشد شعبی توطئه ی بزرگی را که نزدیک بود دولت های خلیجی را سرنگون و این کشورها را به نابودی بکشاند، خنثی نموده است.

العامری با انتقاد از هجمه ی رسانه ای علیه حشد شعبی، مخالفان را افراد ناآگاهی برشمرد که از عمق آنچه در میدان های نبرد علیه سازمان تروریستی و جنایتکار داعش می گذرد، بی خبرند.

پس از پیروزهای گسترده ی نیروهای امنیتی عراق به پشتبانی نیروهای حشد شعبی و مسلحان عشائر عرب سنی مذهب و وارد نمودن خسارت های سنگین در میان تروریست های داعش، بازمانده های حزب بعث عراق و رسانه های عربی به ویژه ی شبکه های خبری سعودی و قطر، هجمه ی رسانه ای سنگینی را علیه حشد شعبی به راه انداخته اند.

ناظران اتهامات کلیشه ای رسانه های عربستان سعودی و قطر را از پیش طراحی شده بر شمرده اند که رسانه های مغرض در انتظار زمان مناسب برای فرافکندن آن بوده اند.

کارشناسان می افزایند با پیروزهای حشد شعبی و نقش فعال آن در تطهیر تکریت و شهرهایی در صلاح الدین و دیالی، زمان مناسب برای اتهام زدن به نیروهای مردمی عراق فرا رسید است.

لازم به ذکر است، حشد شعبی در جون سال ۲۰۱۴ و به دنبال پیشروی تروریست های داعش در استان های دارای اکثریت سنی مذهب که با توطئه ی جریان های سیاسی همراستای آن، شامل شخصیت ها و احزاب وابسته به ایاد علاوی، برادران النجیفی و سائر جریان های تحت حمایت عربستان سعودی، قطر و ترکیه همراه بود، تشکیل گردید.