برای مقابله با بیماری”ابولا” 200 میلیون دالر نیاز است

۲۴ میزان ۱۳۹۳

رئیس بخش سلامت صندوق کودکان ملل متحد”یونیسف” اعلام کرده است که برای مقابله با بیماری “ابولا” در غرب افریقا، به 200 میلیون دالر کمک مالی نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، بیماری “ابولا” حدود هفت ماه قبل در غرب افریقا شناسایی شد و تا کنون بیش از چهار هزار نفر جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده اند.

میکی چوپرا رئیس بخش سلامت صندوق کودکان ملل متحد، اعلام کرد: سیرالئون، لیبریا و گینه، سه کشور واقع در غرب افریقا که بیشترین تلفات مربوط به ابولا در آنها گزارش شده است، برای مقابله با شیوع و گسترش این بیماری به 200 میلیون دالر کمک مالی نیاز دارند.

چوپرا گفت: زنان و کودکان بیشترین مبتلایان به این بیماری هستند اما برای جلوگیری از گسترش و شیوع “ابولا” در این کشورها اقدامی سریع صورت نگرفته و از طرف دیگر اداره بهداشت ملل متحد نیز آمادگی کافی برای مقابله با این بیماری را نداشته است.

وی افزود: برای افزایش آگاهی ها درباره ابولا و کمک به نظام سلامت این کشورها و مقابله موثر با این بیماری، یونیسف نیازمند دریافت کمک های مالی است.

‌براساس این گزارش، یونیسف در حالی درخواست اختصاص کمک 200 میلیون دالری برای مقابله با ابولا را مطرح کرده است که دولت ها و نهادهای بشردوستانه برای جلوگیری از شیوع این بیماری درخواست به بیش از 987 میلیون دالر کرده اند.

 

200 میلیون

افریقا

بیماری

کمک

مالی

یونیسف


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.