با ادامه سرکوب داعش، موصل عراق در حال سقوط است

العبادی نخست وزیر عراقحیدرالعبادی، نخست وزیر عراق اعلام کرد که شهر موصل بزودی از وجود گروه تروریستی داعش تصفیه و پرچم عراق به اهتزاز در خواهد آمد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، نخست‌وزیر عراق در دیدار با فرماندهان، مسئولان و گردانهای نیروهای داوطلب مردمی عراق گفت که پیروزی قریب الوقوع است و ما به زودی پرچم عراق را در موصل به اهتزاز در می‌آوریم.

العبادی تاکید کرد که نیروهای داوطلب مردمی یک سازمان دولتی است و هرگونه ضربه زدن به این سازمان، ضربه زدن به دولت عراق است.

وی گفت که کسی حق ندارد برای ما درباره کسانی که در نبرد علیه تروریسم شرکت می‌کنند تعیین تکلیف کند و هیچ طرفی حق ندارد که شهروندی را از مشارکت در آزادسازی سرزمینش منع کند.

نخست‌وزیر عراق افزود: پیروزی‌ها و آزادی مناطق و دفاع از مقدسات امری مبارک است که به لطف فتواهای با برکت مرجعیت عالی دینی رقم خورد.

العبادی اظهار داشت که ما هم اکنون در آستانه مرحله جدیدی از پیروزی‌ها برای آزادسازی همه مناطق هستیم.

وی افزود: ما ترسی از جنایت های باندهای داعش نداریم، آنها هرکاری که می‌توانستند انجام دادند و به دنبال ایجاد رعب و وحشت نزد شهروندان عراق هستند و ما باید این شایعات را از بین ببریم.

العبادی در ادامه تصریح کرد: هرچه ما به پیروزی نهایی نزدیک می‌شویم و پیروزی ها حاصل می‌شود، شایعات نیز افزایش می یابد، لذا ما باید با این شایعات مقابله کنیم.

او از موضع قهرمانه شهید جوانی که پرچم عراق را در شرقاط ولایت صلاح الدین به اهتزاز در آورد قدردانی کرد و گفت که این روحیه قهرمانانه انگیزه بزرگی برای آزادسازی مناطق است.

العبادی افزود که آزادی بیان و تظاهرات، محافظت از شهروندان و تظاهرات کنندگان وظیفه ما است و ورود ما به جنگ برای حفاظت از شهروندان است.

العبادی از روابط خوب بین نیروهای امنیتی و شهروندان تمجید کرد و گفت شهروندان حق تظاهرات برای اصلاحات و خدمات و مبارزه با فاسدان را دارند و ما باید از آنها حمایت کنیم، اما پایبندی به قوانین، مکان تظاهرات و جلوگیری از تظاهرات مسلحانه ضروری است.