اسد ۱۴, ۱۳۹۹

بان کی مون حملات سعودی ها به یمن را محکوم کرد

IMG16360715دبیر کل سازمان ملل در بیانیه بی سابقه ای بطور مستقیم حمله نیروهای ائتلاف به رهبری رژیم آل سعود به بیمارستانی در شهر صعده یمن رامحکوم کرد و خواستار تحقیقات بی وقفه و پاسخگویی عاملان این حمله شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل روز سه شنبه برای نخستین بار در این بیانیه به نام سعودی ها بعنوان سرکردگان این حملات اشاره کرده است.

دراین بیانیه دبیر کل سازمان ملل حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به بیمارستان میادین درشهر صعده یمن را که توسط داکتران بدون مرز و با حمایت یونیسف و سازمان بهداشت جهانی اداره می شد، محکوم می کند.

وی با اشاره به این که در این حملات گروه بی شماری مجروح و ساختمان این تاسیسات پزشکی کاملا ویران شده است بار دیگر بر ضروت احترام طرفین درگیر در جنگ ها به قوانین بین المللی انسان دوستانه و احتراز از حمله به افراد و اماکن غیر نظامی تاکید کرده است.

دبیر کل سازمان ملل ضمن فراخواندن همه گروه های درگیر در یمن به پایان بخشیدن به عملیات نظامی و بخصوص حملات هوایی، خواستار تحقیقات سریع و بی وقفه در مورد این حملات و پاسخگویی عاملان آن شده است.