ایران حضور ۴۵۰ هزار افغان را در کشورش تمدید کرد

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که کشورش بار دیگر، حضور ۴۵۰ هزار اتباع افغانستان را به مدت شش ماه در ایران تمدید کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، تصمیم  جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تمدید اقامت ۴۵۰ هزار افغان برای شش آینده در کشورش پس از پیام کتبی اشرف غنی و عبدالله عبدالله به رئیس جمهوری ایران صورت گرفته است.

محمد محقق، معاون دوم رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان در رأس هیئت عالی رتبه دولتی از تاریخ ۱۵ الی ۱۸ قوس برای دیدار رسمی و ملاقات با مقامات جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر کرد.

در جریان این سفر وی با حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و شماری دیگر از مقامات عالی رتبه ایران دیدار و گفت وگو کرد.

با توجه به پیام کتبی اشرف غنی رئیس جمهور و عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت جمهوری اسلامی افغانستان خطاب به ریاست جمهوری اسلامی ایران درخصوص تمدید اقامت اتباع افغانستان در ایران و نظر به روابط برادرانه دو کشور، اقامت ۴۵۰ هزار نفر از افغان‌های مشمول طرح ساماندهی در ایران به مدت ۶ ماه تمدید شد.

همچنین دولت افغانستان نیز تعهد کرده است که برنامه‌های را برای بازگشت افغانها در مدت ۲ ماه آینده به کمیته مشترکی که تشکیل شده است، ارائه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *