اوباما در نشست گروه “جی ۲۰” در روسیه شرکت می کند

کاخ سفید اعلام کرده که باراک اوباما، رئیس‌جمهور امریکا در نشست گروه ۲۰ (G20) که قرار است در سپتامبر سال جاری میلادی در شهر سنت پطرزبورگ روسیه برگزار شود، شرکت می‌کند.
به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، جی کارنی سخنگوی کاخ سفید در یک کنفرانس خبری اعلام کرده که G20 هیأتی از ۲۰ کشور است و امسال روسیه میزبان این نشست در سنت پطرزبورگ است بنا براین  قصد و نیت ما و رئیس‌جمهور اوباما این است که به روسیه سفر کند.
سخنگوی کاخ سفید گرچه از تصمیم اوباما برای حضور در نشست گروه ۲۰ خبر داد اما اطلاعاتی درباره احتمال برگزاری نشست رئیس‌جمهور امریکا با ولادیمیر پوتین، همتای روس وی در آستانه برگزاری این نشست منتشر نکرد.
کارنی در حالی از سفر اوباما به روسیه در ماه سپتامبر خبر داده است، که پیشتر چند نفر از سناتورهای امریکایی از او خواسته بودند که در صورتیکه روسیه، «ادوارد اسنودن» را به واشنگتن استرداد نکرد، اوباما سفر ماه سپتامبر خود به روسیه را لغو کند.
لیندسی گراهام سناتور جمهوری‌خواه و پال چاک شومر، همتای دموکرات وی قطعنامه‌ای را روز جمعه مطرح کردند و خواستار محل تشکیل نشست «جی ۲۰» شدند و دلیل آن را عدم توانایی روسیه در استرداد اسنودن به امریکا برای محاکمه به دلیل اتهامات جاسوسی اعلام کردند.
کارنی مجددا در سخنان خود بر موضع واشنگتن مبنی بر اخراج اسنودن از روسیه و بازگشت او به امریکا برای محاکمه در دادگاه تأکید کرد.

Author

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *