اوباما، جلوی 75 درصد از حملات هوایی علیه داعش را گرفته است

۲ قوس ۱۳۹۴

141206-barack-obama-1620_b2bc06b33b9fff96141308e86c3d73b1شماری از اعضای ارشد کنگره امریکا به نقل از خلبانان این کشور اعلام کردند که “باراک اوباما” رئیس جمهور امریکا، جلوی ۷۵ درصد حملات هوایی علیه گروه تروریستی “داعش” را گرفته است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، تاکنون منابع رسمی و رسانه‌ای عراقی و سوری‌ بارها در مورد حمایت‌های پشت پرده امریکا از داعش خبرهای مستند زیادی را گزارش داده اند.

حال خبرهای از درون ساختارهای سیاسی حاکم بر امریکا برز کرده که ایالات متحده پشت پدیده شوم داعش قرار دارد.

سال گذشته «جو بایدن» معاون رئیس جمهور امریکا و «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه سابق وی اعلام کرده بودند که داعش مخلوق واشنگتن و متحدان منطقه‌ای آنها است.

روز گذشته نیز «ادویس» عضو حزب جمهوریخواه و رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا در کنگره اظهار داشت، خلبانان نیروی هوایی ارتش امریکا که به تازگی از جنگ با داعش بازگشته‌اند، به او و دیگر نمایندگان کنگره گفته‌اند که دستور دولت «باراک اوباما» از ۷۵ درصد حملات به مواضع داعش در عراق جلوگیری شده است.

به گفته خلبانان، بهانه اوباما در جلوگیری از حمله به داعش، مرگ غیرنظامیان و خسارت‌های جانبی بوده است!

رئیس جمهور امریکا در حالی کشتار غیرنظامیان و وارد شدن خسارات جانبی را بهانه توقف حمله به داعش کرده است که طی سال‌های جاری هزاران نفر با دستور و یا چراغ سبز او در سوریه، لیبی، یمن و افغانستان به خاک و خون کشیده شده‌اند و این کشتار همچنان ادامه دارد.

ادویس در ادامه خطاب به اوباما گفت:‌۱۲ ماه است که به دنبال داعش هستند. اما آنها (آزادانه) جولان می‌دهند. شما از قدرت نیروی هوایی استفاده نکردید. اکنون که خلبانان بازگشته‌اند به ما می‌گویند جلوی سه چهارم حملات علیه داعش گرفته شده و به خلبانان دستور رسیده که از هدف مطمئن نیستیم! من این استراتژی را اصلا نمی‌فهمم، چون این استراتژی به داعش اجازه سودجویی داده است.

جک کین جنرال چهار ستاره بازنشسته آمریکایی نیز در جلسه کمیته روابط خارجی کنگره حرف‌های ادویس را تایید کرد و اظهار داشت:‌این (سیاست اوباما) از همان ابتدا بسیار عجیب بوده است، رئیس‌جمهور شخصا بیانیه‌ای صادر و قدرت نیروی هوایی را محدود کرده است.

تعداد دیگری از نمایندگان کنگره نیز از رئیس‌جمهور خواستند به جای برکناری «بشار اسد» با داعش مبارزه کند: هرچند برای جنرال‌ها و اعضای کنگره امریکا ممکن است این سؤال وجود داشته باشد که چرا کاخ سفید در مبارزه با داعش جدی نیست، ولی مردم و کارشناسان خاورمیانه می‌دانند که اوباما حامی اصلی داعش است و از طریق این گروه تروریستی می‌خواهد شکاف‌های مذهبی و قومیتی در منطقه را نهادینه کند. البته، با اطلاع‌رسانی‌های غیررسمی و اینترنتی، اکنون بسیاری از مردم آمریکا و به ویژه مسلمانان نیز از پشت پرده داعش و پیوندی که این گروه تروریستی با آمریکا دارد، خبر دارند.

روز شنبه گذشته حدود ۲۰۰ تن از رهبران و فعالان مساجد اهل سنت و شیعه واشنگتن مقابل کاخ سفید در واشنگتن اجتماع و در شعارهای خود حمایت امریکا از داعش را محکوم کردند.

تظاهرکنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود:‌ مسلمانان داعش و تروریست‌ها را محکوم می‌کنند و «شیعه و سنی در کنار هم هستند.»

گلوبال ریسرچ: امریکا حامی داعش است

پایگاه تحلیلی «گلوبال ریسرچ» هم از هفت کشور نام برد که حامی تروریسم هستند. این هفت کشور عبارتند از: عربستان، ترکیه، قطر، رژیم اسرائیل، انگلیس، فرانسه و امریکا.

«سیدابراهیم امین السید» رئیس شورای سیاسی حزب‌الله لبنان هم گفت:‌ ائتلاف امریکایی ضد داعش بزرگترین دروغ معاصر است.

امین السید ادعای کشورهای شورای خلیج‌فارس علیه داعش را نیز «بزرگ‌ترین عملیات فریب» خواند.

سم ازمیر، رئیس سبزهای آلمان هم از سیاست‌های ادعایی غرب در مبارزه با ترور به شدت انتقاد و اعلام کرد تا وقتی که غرب سیاست تزویر و دوگانه را کنار نگذارد، موفقیتی علیه تروریسم وجود نخواهد داشت. وی گفت که عربستان و وهابیت منشأ و منبع تروریسم است.

مایکل ویکرز، که تا همین اواخر در وزارت دفاع امریکا و سازمان سیا در زمینه ضدتروریسم کار می‌کرد، با انتقاد از مواضع دولت اوباما در قبال داعش نوشت: آقای رئیس‌جمهور، استراتژی خود را عوض کنید. اما، رئیس‌جمهور آمریکا با هدف خنثی‌سازی این فشارها گفت:‌ «ما در نهایت تروریست‌های داعش را از بین خواهیم برد.

گفتنی است، پیش از این بارها تصاویر کمک‌های نظامی، اطلاعاتی و مالی آمریکا به تروریست‌های تکفیری در عراق و سوریه منتشر شده است.

روز گذشته حتی گروه تروریستی النصره با انتشار یک پیام ویدیویی از امریکایی‌ها به خاطر ارسال سلاح به “ارتش آزاد سوریه” (تروریست‌هایی که آمریکا علنا از آنها حمایت می‌کند) تشکر کردند. النصره را همه طرف‌ها یک گروه تروریستی می‌دانند.

اوباما،

خلبان،

داعش،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed