سرطان ۲۶, ۱۳۹۹

انهدام ۱۱ مرکز فرماندهی و عملیاتی داعش توسط روسیه

sokho35نیروی هوایی ارتش روسیه از انهدام ۱۱ مرکز فرماندهی و عملیاتی تروریست های داعش در ۳۶ سورتی پروازهای ۲۴ ساعت اخیر در سوریه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، سخنگوی وزارت دفاع روسیه دقایقی پیش اعلام کرد: نیروی هوایی ارتش روسیه در ۲۴ ساعت گذشته و در جریان ۳۶ سورتی پرواز جنگنده های این کشور موفق به انهدام ۴۹ هدف متعلق به تروریست های داعش در ولایت های «حماه»، «ادلب»، «لاذقیه»، دمشق و «الپو» در سوریه شده است.

بنابر این گزارش، در نتیجه این رشته عملیات های نیروی هوایی، ۱۱ مقر فرماندهی و یا مراکز عملیاتی تروریست ها مورد هدف قرار گرفته و نابود گردیده است.

در همین حال آندری کارتاپولوف، فرمانده اداره عملیاتی های مهم ستاد مشترک ارتش روسیه در مصاحبه مطبوعاتی دیروز به خبرنگاران گفت: از ۳۰ سپتامبر، جنگنده های روسیه با انجام ۳۹۴ سورتی پرواز بر فراز مواضع تروریست ها در سوریه، ۴۶ مقر فرماندهی، ۶ تأسیسات ساخت و تولید مواد منفجره، ۲۲ انبار اسلحه و سوخت به همراه ۲۷۲ نقطه از مواضع، استحکامات و کمپ های تروریست ها در سوریه را هدف قرار داده اند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برخی از حملات ائتلاف به اصطلاح مبارزه با داعش به رهبری آمریکا به مناطق و مواضع غیر نظامی بوده است، تصریح کرد: در حمله هوایی ۱۱ اکتبر ائتلاف به منطقه ای در اطراف «تل العلم» یک کارخانه برق و تجهیزات برقی آن مورد اصابت قرار گرفته و از بین رفته اند.

روسیه از چهارشنبه مصادف ۳۰ سپتامبر سال جاری، اعلام کرد که در راستای قوانین بین المللی و بنا به درخواست دولت مشروع سوریه حملات هوایی خود به تروریست های تکفیری داعش در این کشور را آغاز می کند.