انهدام یک گروهک تروریستی در تونس

۶ جدی ۱۳۹۴

1834785مسئولان تونس موفق به شناسایی و انهدام یک گروهک تروریستی شدند که در راستای عضوگیری برای جریان‌های افراط‌گرای شرق این کشور فعالیت می‌کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از خبرگزاری رسمی تونس، وزارت داخله تونس در بیانیه‌ای اعلام کرد که سه عضو بازداشت شده این گروهک تروریستی اعتراف کردند، برخی مسئولان امنیتی و نظامی در ولایت القصرین را به قصد ترور آنها زیر نظر داشته‌اند.

در ولایت القصرین تونس رشته کوه‌های الشعانبی قرار دارد، در این ارتفاعات که تا الجزایر کشیده شده و به مناطق صعب العبور و گذرگاه‌های پر پیچ و خم معروف است، شبه نظامیان افراطی وابسته به القاعده پناه گرفته‌اند.

دولت تونس هفته گذشته اعلام کرد که به دلیل ادامه تهدیدات و خطرات گروه‌های افراطی، حالت فوق‌العاده در کل این کشور را به مدت دو ماه دیگر تمدید کرده است.

نیروهای امنیتی و نظامی تونس در آستانه جشن‌های سال نو میلادی و نیز ولادت پیامبر اکرم (ص) برای تامین امنیت مراسم این روزها به حالت آماده باش کامل درآمده‌اند.

باجی قائد السبسی، رئیس جمهور تونس پس از حمله انتحاری ۲۴ نوامبر گذشته که علیه موتر گارد حفاظتی رئیس جمهور در مرکز پایتخت انجام و منجر به کشته شدن ۱۲ تن شد، حالت فوق العاده اعلام کرد.

آمده باش،

بازداشت،

پایتخت،

تروریستی،

تونس،

داعش،

گروهک،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed