انتقاد شدید نماینده پارلمان اروپا از حمله امریکا به شفاخانه قندوز

قندوزنماینده انگلیس در جلسه کمیسیون روابط خارجی پارلمان اروپا از حمله هوایی امریکا به شفاخانه داکتران بدون مرز قندوز افغانستان به شدت انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری”AWD News”، “رجا افضل” در این نشست با انتقاد شدید از امریکا گفت: اطلاعات وموقعیت جغرافیای این شفاخانه مدت ها قبل به طالبان،ارتش و نیروهای نظامی امریکا داده شده بود ولی آنها آنجا را بمباران کردند و هنگامی که به آنها اطلاع داده شد که شما در حال بمباران یک شفاخانه هستید امریکایی ها همچنان به مدت ۳۰ دقیقه بمباران آنجا را ادامه دادند و این امر خلاف قوانین بین المللی وبرخلاف اصول انسانی است.

وی همچنین افزود:ما خواستار تشکیل یک کمیته مستقل حقیقت یاب در این باره هستیم چرا که اگر این اقدام وحشیانه بزرگ را محکوم نکنیم و درباره آن تحقیق نشود، امریکایی ها در آینده نیز دست به چنین اقداماتی خواهند زد.

افضل در ادامه گفت: این نخستین بار نیست که امریکایی ها دست به چنین اقدامات وحشیانه ای می زنند وپیشتر نیز نیروهای زمینی و هلیکوپترها آنان اقدامات مشابهی را مرتکب شده اند.

افضل با انتقاد از سیاست های دوگانه آمریکا در قبال مسایل جهانی گفت:اگر ما خواهان صلح هستیم خود باید، به اصول آن پایبند باشیم.