انتفاضه قدس نتانیاهو را بیشتر بی اعتبار ساخت

۲۶ میزان ۱۳۹۴

بنيامين نتانياهو

نتایج تازه‌ترین نظرسنجی در “اراضی اشغالی” از کاهش شدید حمایت اسرائیلی ها از بنیامین نتانیاهو در نتیجه انتفاضه قدس و درگیری‌های اخیر در کرانه باختری حکایت دارد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، نتایج نظرسنجی که توسط شبکه دو تلویزیون رژیم اسرائیل صورت گرفت نشان داد بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل تنها از حمایت ۱۵ درصد از مردم این رژیم برخوردار است.

در مقابل، حمایت‌ها از آویگدور لیبرمن، رئیس تندروی حزب راست‌گرای “اسرائیل بیت نو” طی یک هفته از ۲۲ درصد به ۲۹ درصد افزایش یافته است و این نشانگر رشد افراطی‌گرایی در داخل جامعه اسرائیل است.

از سوی دیگر، ۷۲ درصد از اسرائیلی‌هایی که در این نظرسنجی شرکت کرده بودند، از عملکرد نتانیاهو در مقابله با انتفاضه جدید فلسطین ابراز نارضایتی کرده و لیبرمن را فرد مناسب‌تری برای پایان دادن به انتفاضه قدس معرفی نمودند.

نظرسنجی شبکه دو تلویزیون رژیم اسرائیل همچنین نشان داد که حمایت از “نفتالی بنت” رئیس حزب “خانه یهودی” از ۱۷ درصد به ۱۱ درصد کاهش یافته و گابی اشکنازی، نوزدهمین رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل هم از حمایت تنها ۹ درصدی برخوردار است.

گفتنی است که اراضی اشغالی فلسطین از آغاز ماه اکتبر جاری به خاطر تجاوزات مکرر اسرائیلی‌ها به مسجد الاقصی شاهد درگیری‌های شدید میان فلسطینیان و نظامیان اسرائیل است و تاکنون ده‌ها عملیات مقاومتی علیه اسرائیلی‌ها صورت گرفته که منجر به هلاکت هفت اسرائیلی و زخمی شدن بیش از ۱۰۰ تن دیگر شده است.

همچنین در جریان انتفاضه قدس بیش از ۴۰ فلسطینی شهید و صدها تن زخمی شده‌اند.

اسرائیل،

انتفاضه،

بی اعتبار،

حمایت،

کاهش،

مسجد الاقصی،

نتانیاهو،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed