امضای قرارداد 52 پروژه انکشافی با هزینه 198 میلیون افغانی در کابل

۹ جوزا ۱۳۹۶

قرارداد 52 پروژه انکشافی مربوط به «برنامه انسجام ساحوی» امروز سه‌شنبه (۹جوزا) در یک کنفرانس خبری توسط انجنیر “نصیر‌احمد درانی” وزیر احیا و انکشاف دهات با شماری از شوراهای انکشافی در کابل به امضا رسید.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، وزیر احیا و انکشاف دهات هنگام امضای این قراردادها گفت: «این پروژه‌ها شامل ساخت سربندهای آب، کانال‌های آبیاری، معبرها، ترناب، دیوارهای استنادی، سرک، پل و پلچک می‌باشد.

قرار است این پروژه ها در ولایت‌های پکتیا، کابل، لغمان، لوگر، پروان، سمنگان، فاریاب، بغلان، غور، کاپیسا، کنر، ننگرهار، غزنی، سرپل، جوزجان و بدخشان عملی شود.

آقای درانی گفت که ارزش مجموعی این پروژه‌ها بیش از 198.6 میلیون افغانی است که توسط بانک انکشاف آسیایی به اضافه سهم 10 درصدی مردم تمویل می‌شود.

وی می‌گوید که پروژه‌های این وزارت در سراسر کشور به شکل متوازن و بر بنیاد عدالت اجتماعی تطبیق می‌شود.

وزیر احیا و انکشاف دهات از شوراهای انکشافی خواست تا براساس معیارها و شرایط قرارداد، پروژه‌هاییادشده را تطبیق کنند و نیز به تمامی باشنده‌گان محلات‌شان همه اطلاعات پروژه‌ها را برای شفافیت بیشتر ارائه کنند.

به گفته وزیر احیا و انکشاف دهات، در نتیجه تطبیق این پروژه‌ها، بیش از 139هزار روز کاری برای مردم محل ایجاد می‌شود و نیز بیش از 355هزار تن از روستاییان به شکل مستقیم و غیر‌مستقیم از این پروژه‌ها مستفید می‌شوند.

گفتنی است که در جریان دو و نیم سال گذشته از طریق برنامه انسجام ساحوی، 764 قرارداد آبیاری، ترانسپورت و جلوگیری از تخریبات سیلاب‌ها به هزینه بیش از 3.9 میلیارد افغانی با شرکت‌ها و شوراهای انکشافی عقد شده و بیشتر این پروژه‌ها تکمیل و به ‌بهره‌برداری سپرده شده‌است.

دهات

روستا ها

قرارداد 52 پروژه

کابل

وزارت احیا و انکشاف


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.