الازهر به آمریکا درباره انتقال سفارت به قدس هشدار داد

شیخ الازهر با هشدار به آمریکا تاکید کرد تلاش آمریکا برای به رسمیت شناختن قدس بعنوان پایتخت اسرائیل، صلح جهانی را با خطر جدی روبرو خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از اسکای نیوز، الازهر با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: این کار آمریکا خشم و غضب تمامی مسلمانان جهان را در پی خواهد داشت که تنش، دودستگی و نفرت را تشدید و صلح جهانی را با خطر مواجه خواهد کرد.

بیانیه الازهر همزمان با انتشار اخباری در این باره است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا احتمالا اجرایی کردن تصمیم خود برای انتقال سفارت آمریکا در اراضی اشغالی به قدس را به تعویق انداخته است. با وجود اینکه مهلت مشخص برای تصمیم‌گیری در این خصوص دوشنبه به اتمام می‌رسد.

همزمان هشدارها در جهان اسلام نسبت به پیامدهای این تصمیم افزایش یافته است.

کنگره آمریکا در سال ۱۹۹۵ قانونی را مبنی بر لزوم به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل تصویب کرد و اینک خواهان انتقال سفارت از تل‌آویو به قدس است.

با وجود اینکه مصوبه کنگره الزام‌آور است اما شامل بندی می‌شود که به رئیس جمهور اجازه می‌دهد انتقال سفارت را به منظور حمایت از «منافع امنیت ملی» به تعویق بیندازد به این شرط که هر ۶ ماه یکبار این دستور توسط رئیس جمهور امضا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *